Ефективність ДВЗ Skyactiv-3 буде досягати рекордних 56%!

Mazda має намір створити двигуни, які будуть вчетверо менше забруднювати навколишнє середовище. Звичайно, поки не відомо, яким чином інженери мають намір збільшити ККД настільки. Також, поки не ясно, коли ДВЗ Skyactiv-3 надійде в продаж.

Тим не менш, компанія заявляє про те, що новий двигун буде таким же екологічним, як і електромотор. Це, природно, з огляду на викиди CO2 при генерації електрики і весь процес створення електромобіля. Але це стане можливим, тільки якщо вдасться збільшити ККД до 56%, а цей показник — практично максимально можливий для такого мотора.

ДВЗ Skyactiv-3 дуже потужний, але при цьому має низький рівень забруднення. Він стискає суміш повітря з бензином, а потім запалює за допомогою технології іскрового запалювання. Завдяки цьому, при тій же витраті палива, на колеса передається на 30% більше потужності.

Поки це здається неймовірним, а Mazda не розповідає, як збирається досягти таких показників. Але компанії варто поквапитися, адже популярність електричних автомобілів неухильно зростає. Ціни на електрику з введенням в експлуатацію поновлюваних джерел енергії дешевшає. Лінія нових електрокарів все розширюється. Різні компанії змагаються в швидкості випуску їх на масовий ринок.

Наприклад, у Франції, вже більше 90% електрики виробляється без викиду CO2 в навколишнє середовище. А ЄС все посилює закони для виробництва авто на ДВЗ. Так що електричні авто мають незрівняне перевагу.

Але все ж, кілька десятків років автомобілі на традиційному паливі не зникнуть повністю. Тому спроби Mazda якось удосконалити двигуни внутрішнього згоряння — похвальні.