Аерокосмічне агентство NASA відновило зв’язок з загубленим 13 років тому апаратом

Більше десяти років тому, в 2000 році, був запущений космічний апарат IMAGE. Його метою було отримати зображення атмосферної плазми. Мета була досягнута через два роки, проте в 2005 році зв’язок із Землею була загублена. NASA вирішило супутник загубленим назавжди (після того, як системи апарата не перезапустити, не дивлячись на затемнення сонця) в 2017 році.

І ось, в цьому місяці, любитель-астроном помітив його в нічному небі. Кілька тижнів NASA підтверджувало, що це саме той супутник. Це було складним завданням, оскільки обладнання та операційна система того зразка вже давно застаріли і не використовуються.

У підсумку, Лабораторія прикладної фізики Джона Хопкінса отримала дані з IMAGE. Однак тепер потрібно не менше часу на те, щоб проаналізувати отриману інформацію. В даних пристрою, крім його технічного стану, може бути виявлена ​​і нова інформація, зібрана за всі ці роки. Ось так, випадково, NASA виявило пропажу.

У Росії тестують нову систему повернення космонавтів

А в Криму найближчим часом планується проведення тестування нової системи повернення космонавтів з орбіти. Основний принцип роботи капсул не змінювався вже кілька років. Але після розробок нових космічних апаратів, компанія винайшла новий метод.

Випробування перших зразків будуть проводитися на півострові. Їх вага поки становить три тонни, але остаточний вага капсул буде приблизно дорівнює 9 тоннам. Їх будуть скидати з великої висоти за допомогою вертольотів Ка-32 і Мі-8. Перевірка включає показники розкриття парашутів, реакція двигунів, і звичайно ж — якість приземлення.

Розробники стверджують, що використання такого обладнання буде багаторазовим. Тому випробування повинні показати, які неточності, можливо, необхідно усунути. А після вдалого тестування, їх відразу ж запустять у виробництво.