З’ясувалося, що аміші живуть в середньому на 10-15 років довше інших

В ході дослідження, в якому взяли участь 177 амішів з Берна, вченим вдалося встановити, що кожен четвертий з них має мутацію в гені SERPINE1, який відповідає за регулювання білка PAI-1. Цей білок впливає на згортання крові і процес старіння. У амішів, яких виявилася мутація, кінцеві ділянки хромосом, теломери, які по суті захищають і зберігають цілісність ДНК, були на 10% довше, ніж у інших людей. Крім того рівень інсуліну і серцево-судинна система були в абсолютній нормі. А все це — чинники, які практично запобігають старінню організму.

Хто такі аміші

Аміші- протестантська деномінація, консервативне релігійний рух. Найбільше амішів в Америці і Канаду, куди вони потрапили з Європи, рятуючись від переслідувань. Вони відрізняються вкрай простим способом життя, відмовою від сучасної техніки і багатьох зручностей. Чи не будують ніяких культових споруд, збираючись, в основному на дому. Богослужіння майже у всіх амішів проводяться на Пенсільванському-німецькою мовою. Віровчення аміші будують тільки на підставі буквального тлумачення Біблії. І практично не поширюють його іншим. Можна сказати, віру вони передають з покоління в покоління. А завдяки тому, що шлюби укладаються виключно з одновірцями, аміші утворюють своєрідне закрите від зовнішнього світу суспільство. Практично всі сім’ї у амішів багатодітні, що сприяє дуже швидкому зростанню популяції.

У них є свої школи, і частіше за все діти амішів закінчують обов’язкові в США 8 класів середньої освіти. Найчастіше, їм і воно практично не знадобиться, тому що вони з малого дитинства допомагають батькам на сімейних фермах і полях. Вони не користуються підтримкою держави в медичному, пенсійному, соціальному страхуванні. А в проблемах вдаються до допомоги громади. Також аміші — пацифісти і не проходять ніяку військову службу. Навіть до суду для захисту своїх прав вони подають рідко.

Хрещення відбувається усвідомлено, по вірі, дітей, які не хрестять в дитинстві. Цікаво те, що у віці 16 років кожному дається вибір — хреститися і приєднатися до церкви амішів, або відмовитися від хрещення і залишити громаду. У цей період підліток знайомиться з «зовнішнім» світом. Бувають випадки грубих порушень місцевого статуту такими дітьми, але церква їх не карає, оскільки вони ще не прийняли остаточного рішення. Але практично всі приймають рішення на користь приєднання до церкви.

Амиши займаються фізичною працею, в основному ведуть сільське господарство. Основними якостями амішів є скромність і простота.

За зовнішності амішів нескладно відрізнити від інших. Жінки носять головні убори, чоловіки — бороди. В кольорах вони стримані, вони швидше темні, ніж світлі. Жіночі сукні довгі, до взуття, рідше — до литок. Чоловіки носять штани на підтяжках. Застібки типу блискавок, липучок, клепок не застосовуються. Кросівки, кепки, ремені не носяться. Жінки не стрижуть волосся, не фарбуються, не носять прикраси.

У будинках вони не використовують електрику, а значить — Інтернет, телефон, комп’ютер їм недоступні. Чи не водять автотранспорт — натомість — вози з кіньми.