Італія

При згадці цієї країни на думку спадають неймовірної краси зразки мистецтва — картини, скульптури і архітектурні шедеври. Більшість з них занесені в число об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Романтика Венеції, чарівність Флоренції, велич Рима — в Італії є на що подивитися. Крім рукотворних красот, країна має в своєму розпорядженні барвистими середземноморськими пейзажами. А на півночі країни розташовані Альпи зі своєю автентичною красою.

У Сицилії є Долина храмів, де збереглися залишки доісторичних храмів. Це місце розкопок перебуває в Агрідженто. Це місце знамените на весь світ здебільшого за рахунок Храму Зевса Олімпійського. Величезні фігури атлантів виконували роль несучих конструкцій будівлі. Кожен висотою в 7,5 м.

Національний парк Чінкве-Терре, який знаходиться на західному узбережжі Італії. Назва його означає «п’ять земель». Складається з п’яти містечок, розташованих серед гірських схилів у самого узбережжя. Тут багато пам’ятників середньовічної архітектури — храми, святилища, палаци та інші споруди. Ці барвисті містечка так контрастно виглядають на фоні морських хвиль, що б’ють об скелі. Атмосфера панує унікальна.

У Флоренції, звичайно ж, варто подивитися галерею Уффіци. Це один з найкрасивіших музеїв світу. У ньому зібрані роботи Джотто, Боттічеллі, Мантенья, Корреджіо, Леонардо да Вінчі, Рафаеля, Мікеланджело, Караваджо, Дюреру, Рембрандта і Рубенса. Ці імена самі говорять за себе.

Рим, як завжди не перестає хвалитися Колізеєм. І не дарма — такого масштабного величі, як він, має мало яке споруда. Вражають і розміри, і спосіб побудови, і неймовірно масивна і разом з тим витончена стилістика амфітеатру. Це, мабуть, найбільш відвідуване місце Італії.

Печерні міста Сассо ді Матера вирізаний прямо в скелях. Він являє собою, по суті, лабіринт з печер і проходів з історичними реліквіями.

Помпеї відомі всім через масштабну трагедію античності — виверження вулкана Везувій. Потоки лави в один день перетворили місто на руїни. В ході розкопок виявилися скам’янілі тіла похованих під лавою. В одному місці виявили застиглу групу людей, які намагаються сховатися від неминучої загибелі.

Але є і райські місця в такій багатогранній країні.

Амальфі — узбережжя з різнокольоровими селами, що потопає в зелені на тлі гір. Ідеальне місце, щоб розслабитися, поніжитися під сонячними променями і просто відпочити.

Ватикан — щось унікальне не тільки для Італії, але і для всього світу. Це повністю автономна держава. Крім культового призначення (католицький центр світу), Ватикан може похвалитися багатством, яке можна порівняти з деякими країнами і такою кількістю пам’ятників мистецтва, яким може похвалитися далеко не кожна, навіть більш масштабна територіально країна.

Ну і, звичайно ж, не залишаються без уваги падаюча Пізанська вежа, неймовірно романтичні Канали Венеції, велика кількість грандіозних фонтанів, Ассізі — містечко в горах, долина Аоста з альпійськими річками, озеро Комо, Гроти і печери ущелини Фрасассі, Труллі в Альберобелло — все це просто зводить з розуму туристів, закохалися в Італію з першого погляду.