Гривня зміцніла, інфляція сповільнилася. Протягом червня поточного року інфляція сповільнилася майже на 10%, тоді як в травні показник інфляції був майже 12%. У НБУ пояснили, що такі результати виникли через хороші погодні умови, отже, зріс відсоток вживання додаткових продуктів харчування.

Не тільки інфляція сповільнилася, гривня зміцніла з початку поточного року і вже кілька місяців тримає свій курс. Поточний курс долара становить 26,24, тоді як в січні він коштував 29 грн. У січні євро встановив антирекорд — 35 грн. Гривня не буде триматися довгий час.

Зміцнення не стане стабільним і довгостроковим. Це сезонне явище і воно пов’язане із закінченням опалювального сезону, оскільки газ стали купувати набагато менше. Фахівці також стверджують, що зміцнення відбувається з аграрних причин, через експорту продукції та продажу валюти. Олександр Крамаренко — економічний журналіст радить під час зміцнення гривні купувати імпортні товари, якщо ви давно планували покупку і не могли зважитися на неї. Але з початку вересня курс гривні буде потроху падати, як це було рік тому.