Mobi-One — розробка AirSpaceX

Постійні пробки в мегаполісах — масштабна проблема. Але на зміну традиційних авто-таксі, приходить радикально новий вид транспорту. У Детройті компанія представила зменшену копію Mobi-One — повітряного таксі, яке до того ж здійснює польоти без пілота.

Цей апарат абсолютно екологічний і безшумний. Mobi-One — альтернативний вид транспорту, лаконічний і досить доступний. Він розрахований на перевезення пасажирів або вантажу. До чотирьох чоловік і вантаж — до 200 кг. А запас одного заряду батареї має 100 км ходу.

На крилах пристрої є чотири електромотори, і при цьому він набагато тихіше, ніж вертоліт. Така кількість двигунів забезпечує безпеку польотів. Адже відмова одного з них не призведе до фатальних наслідків. Максимальна швидкість, яку може розвивати Mobi-One — 400 км / ч. Але стандартна — 240 км / ч. Крім того, апарат вдосконалили системою запобігання зіткнень, широкосмугового інтернет-зв’язком і ін.

Через пробки, щорічно в атмосферу викидається 17 млрд кг вуглекислого газу, а водії витрачають 42 години, простоюючи в них. Це варто США в $ 300 млрд. Безпілотні повітряне таксі може запропонувати часткове вирішення цієї проблеми. А крім перевезень пасажирів, апарат можна використовувати для евакуації та переміщення хворих, для наукових досліджень і збору розвідданих.

Комерційний директор AirSpaceX, Джей-Пі Йорріт, заявив, що їх мета запустити 2500 літальних апаратів в 50 містах США до 2026 року. Це буде коштувати величезних вкладень, але такий вид послуги незабаром принесе економіці країни мільярди.