Біткоїн дорожчає

28 листопада курс найпопулярнішої в світі криптовалюти побив нечуваний рекорд — $ 10000. А вчора він коштував вже 11.4 тисячі. У ніч на 30 листопада біткоїн впав у ціні на 20%, але до ранку знову відновився. Пов’язано це було з неполадками в роботі деяких бірж і трейдингових платформ. Минулої п’ятниці стався хардфок Bitcoin Diamond.

Загальний інтерес прикутий до того, як він стрімко росте в ціні. На цьому тижні він побив кілька рекордів — спочатку курс піднявся до $ 9000, пізніше — перевищив п’ятизначне число.

Його капіталізація становить приблизно $ 185 млрд.

Особистість творця цієї криптовалюти досі не розкрита. Автор ховається під псевдонімом Сатосі Накамото. Припускається, що це не одна людина, а скоріше група. Хоча вже багато людей підпадали під підозру, спроби розкрити таємницю не увінчалися успіхом. Нещодавно ще одним кандидатом на цю роль став Ілон Маск. У своїй недавній публікації Сахил Гупта, колишній співробітник компанії Space X, припустив, що творець Tesla Roadster і є Сатосі Накамото. Пояснив здогадки він тим, що Ілон Маск добре володіє мовою С ++, на якому написана криптовалюта. У нього є тяга до вирішення проблем світового рівня, а біткоїн було створено в кризовий 2008 рік. Крім того, він досить туманно відповів якось в Твіттері на запитання про його ставлення до цього. Але поки цьому суперечать декілька фактів.

Багато банків відмовляються визнати біткоїн валютою.

У Китаї уряд заборонив ICO. Аналітики вважають, що це рішення було прийнято з метою розглянути ситуацію. Надалі, можливо, ці запобіжні заходи пом’якшать. Втім, зараз китайці обходять цю постанову, використовуючи різні програми.

Проте, в Кореї, один з найбільших банків заявив, що збирається запустити послугу обслуговування рахунків в цій валюті. Незважаючи на те, що ситуація до кінця не прояснена, попит на біткоїн в Кореї просто колосальний.

Деякі експерти побоюються ефекту «мильної бульбашки». Кажуть, що графік свідчить про те, що пік уже пройшов, і тепер незмінним буде спад ціни. Інші ж в цей час пророкують стабільне зростання валюти навіть до $ 20000 протягом року.