Реовірус стимулює імунну систему атакувати ракову пухлину

Рак — злоякісне утворення в тканинах різних органів. По-науковому — карцинома. На жаль, рак вельми складно піддається лікуванню, і для багатьох цей діагноз звучить як вирок. Основним лікуванням є хірургічне втручання, променева і хіміотерапії.

У Великобританії, вчені з’ясували, що природний вірус можна використовувати в боротьбі зі злоякісними раковими утвореннями в мозку. А головне — імунна система людини при цьому починає також атакувати ракові клітини, що в рази підвищує ефективність лікування. Відбувається це завдяки тому, що вірус, нападаючи на пухлину, привертає туди дію імунної системи.

Віруси дуже легко розпізнаються імунною системою, на відміну від ракових клітин, які схожі з нормальними клітинами тіла. Крім того, злоякісна пухлина добре маскується від иммуноцитов.

Вивчаючи дію реовірусів, вчені з університету Лідса дійшли висновку, що він атакує ракові клітини, часто не зачіпаючи здорові клітини.

Групі добровольців, які страждають від агресивної форми раку, ввели ін’єкції з вірусом за кілька днів до операції з видалення злоякісної пухлини. У тканинах всіх цих пухлин був виявлений активний реовірус. Дослідження показало, що він має здатність проходити через захисну мембрану головного мозку (гематоенцефалічний бар’єр). Це вперше терапевтичний вірус проник через цей бар’єр. Це дає ряд небувалих можливостей в імунотерапії.

Реовірус є вельми перспективним методом лікування раку. Крім того, що він сам по собі нападає на клітини ракової пухлини, туди залучається імунна система.

Поки що реовірус проходить етап тестування і клінічних випробувань. Цей метод використовується не самостійно, а разом з хіміотерапією і радіотерапією. Через кілька місяців після введення препарату хворим, можна буде судити про його успіх.

Сама ідея пошуку таких «спеціальних» вірусів не нова. Уже багато років проводяться дослідження, спрямовані на пошук і розробку таких вірусів, які б не завдаючи шкоди здоровим клітинам, боролися з раком. Генномодифікований вірус герпесу використовувався для лікування меланоми в різних формах. Генетичний код цього вірусу був змінений так, що зараження ці вірусом не приводить до появи герпесу. Але зате він вбиває клітини злоякісної пухлини. Крім цього, в нього запроваджено код вироблення білка, який допомагає імунній системі.