Переключити мову на клавіатурі

Хоча сучасні смартфони сенсорними екранами не мають фізичної клавіатури, але надрукувати на них можна завдяки віртуальній клавіатурі, яка виводиться на екран при натисканні на рядок введення. При цьому клавіатура використовує розкладку відповідну алфавіту мови. Але що робити, якщо потрібна мова відсутня, а за замовчуванням використовується клавіатура із латинським алфавітом? У цьому випадку ми можемо переключити мову на клавіатурі. Ця інструкція буде корисною, якщо ви хочете друкувати текст за допомогою мови своєї країни або іншої розкладки. Більшість віртуальних клавіатур підтримують різні мови та надають можливість перемикання між ними.

Завантажити клавіатуру

Якщо ви хочете завантажити клавіатуру вашою мовою, ви можете вибрати будь-яку з доступних програм або обмежитися стандартним засобом введення, який вже має потрібну розкладку. Наприклад, я віддаю перевагу використати клавіатуру Gboard, яка має багато цікавих функцій і майже на всіх Android-смартфонах використовується за умовчанням.

Щоб додати потрібну мову на клавіатуру Android, потрібно відкрити налаштування клавіатури. Зазвичай, потрібна мова вже має бути активована, оскільки засіб введення підвантажує дані, відштовхуючись від мовних налаштувань системи. У будь-який момент ви можете самостійно додати мову на клавіатурі, дотримуючись простих кроків у налаштуваннях.

Перед тим, як обговорити, як змінити мову на клавіатурі, варто уточнити, що додавання надто багатьох розкладок може ускладнити перемикання між ними. Тому важливо знати, як видалити непотрібні мови. Це зробить процес перемикання між мовами на клавіатурі зручнішим. Далі ми розглянемо як змінити розкладку на телефоні Android.

Спосіб зміни мови на клавіатурі

Спосіб зміни мови на клавіатурі залежить від методу введення. Зазвичай є два основні варіанти. Перший спосіб використовується, наприклад, у Gboard та Google Keyboard, про які ми вже писали раніше. Щоб переключити клавіатуру на потрібну мову або розкладку, потрібно натиснути кнопку у вигляді земної кулі.

SwiftKey пропонує інший спосіб зміни мови на клавіатурі. Для цього потрібно затримати палець на кнопці «Пробіл» (на якій вказано поточну розкладку) і свайпнути праворуч або ліворуч.

Хоча цей спосіб незручний, до нього можна звикнути. До того ж він практично повсюдно використовується для зміни мови на віртуальних клавіатурах і є найпоширенішим.

Налаштувати клавіатуру на телефоні

Якщо ваш метод введення не підтримує потрібну розкладку, вам доведеться завантажити та встановити іншу клавіатуру на телефоні через налаштування пристрою. У нашій добірці ви можете знайти потрібний варіант. Далі виконайте кілька простих кроків:

Також можна налаштувати клавіатуру на телефоні, внести зміни до її стандартних параметрів. Однак це вже окрема тема, якій ми присвятили інший великий текст, який заслуговує на вашу увагу.