Чи існує життя за межами Землі? Напевно кожен задавав собі це питання. Я можу з упевненістю сказати, що життя протікає не тільки на нашій планеті. Виявляється невідомі живі істоти мешкають на Марсі. Марс – четверта планета від Сонця, а її розмір становить всього лише 10% від маси Землі. Марс сповнений вулканів, а на поверхні планети лежить особливий мінерал – маггеміта, що надає планеті яскравий червоний колір. Саме через нього Марс часто називають «червоною планетою». Стародавні римлян в свою чергу назвали її іменем бога війни, так як колір поверхні Марса дуже схожий на колір крові. Дивно, але вода на Марсі існує тільки у вигляді льоду. А в минулому ця рідина покривала всю поверхню планети. Це говорить про те, що раніше умови життя на Червоній планеті були сприятливими. Вражаюче, але найнижча температура досягає -153 ° C. Кисню майже немає, тому умов для нормального існування людини зараз немає .
Марс оповитий пеленою таємничості. Більше половини апаратів, запущених на Марс безслідно зникли. Припускають, що на Марсі є навіть так званий «бермудський трикутник», який став причиною зникнення стількох пристроїв. Не всі знають, але вперше Марс був виявлений італійським вченим Галілео Галілей ще в XVII столітті.

Марс настільки зацікавив людей, що ще в XIX столітті серед інтелектуалів виникла «Марсіанська лихоманка». Загадковість планети по сьогоднішній день не залишає в спокої вчених. Зовсім недавно працівники Інституту Карнегі у США виявили нові докази життя на планеті. У цьому їм допоміг Марсохід NASA Curiosity, який знайшов органічні клітини на поверхні. Як же їх вдалося виявити? Спеціальне пристосування нагрівало камені з кратера Гейла. Було виявлено, що органічні речовини виділяються разом з газом. Вчені з’ясували, що ці клітини мають вік більше трьох мільярдів років. Подальше вивчення показало, що раніше на місці кратерів було озеро, що містило в собі всі необхідні елементи для життя. Це знову підтверджує той факт, що життя за межами Землі все таки є. У 2020 році На сьогоднішній день США планує продовжити вивчення Червоної планети в 2020 році. Цим займуться ровер NASA Марс-2020 і мініатюрна хімічна лабораторія на марсоході ExoMar.