23 червня, у Великобританії пройшов референдум, на якому було вирішено, що країна виходить з Європейського Союзу. З таким рішенням не згодні мешканці Шотландії і Північної Ірландії.
Велика частина населення цих регіонів проголосувала за те, щоб залишитися в Євросоюзі. Так, в Північній Ірландії 56% мешканців проголосували за продовження членства в ЄС, а в Шотландії понад 50%.
Як заявляє влада Шотландії, вони зроблять все можливе для того, щоб залишитися в складі ЄС. І одним з таких методів міністр Шотландії Нікола Стерджон назвала накладення вето на закон про вихід Британії з союзу. Також вона не виключає можливості проведення нового референдуму про незалежність Шотландії. Тим більше що за останнім опитуваннями 59% жителів регіону після Brexit заявили про бажання відокремитися від Великобританії.
Питання про перебування Північної Ірландії у складі Сполученого Королівства після проведення референдуму також стало гостро. Ірландці не хочуть залишати ЄС проти своєї волі.
Нагадаємо, 23 червня в Великобританії пройшов референдум за членство в Євросоюзі. Більша частина населення країни проголосувала за вихід з Євросоюзу.