Вечеря – це таке ж важливе приймання їжі, як сніданок й обід. Приходячи ввечері з роботи, деякі люди починають їсти все підряд. Інші, навпаки, взагалі не вечеряють. Обидва варіанти поведінки не йдуть на користь організму. Як знайти золоту середину? Що можна їсти ввечері, а від чого необхідно утримуватися.

На думку дієтологів, найкраще вечеряти за 4 години до сну. В такому випадку їжа добре засвоїться та не буде відчуття важкості в шлунку. Якщо ж їсти безпосередньо перед нічним відпочинком, то їжа не встигне перетравитися. Це не тільки шкідливо для здоров’я, але й загрожує збільшенням ваги. Під час сну повинен відпочивати весь організм, і шлунок теж.

Корисні продукти для вечері

Фахівці радять вживати на вечерю легку їжу, яка без проблем засвоюється. Також важливо, щоб вечірній раціон містив білки. Наприклад, риба, морепродукти, яйця, сир відмінно підійдуть. Також можна їсти кролятину, біле м’ясо птиці. Салат зі свіжих овочів стане хорошим доповненням до м’ясних або рибних страв. Якщо хочеться фруктів, то віддавайте перевагу несолодким плодам.

Від чого краще відмовитися

Дієтологи не рекомендують вечеряти хлібобулочними виробами. Також слід відмовитися від смаженої їжі, фаст-фуду, горіхів і солодких фруктів. Кашу теж краще їсти з ранку, але не на ніч. Гострі приправи та соління залиште на денний час. Вночі вони можуть стати причиною печії та інших неприємних відчуттів.

Розмір порції

Розмір порції для вечері – дві долоні. Якщо перевести цю кількість в грами, то жіноча вечірня порція в середньому становить 250 г, а чоловіча – 350 г.

Не варто зовсім відмовлятися від вечері. Організм все одно візьме своє. Але в такому випадку можливо переїдання протягом дня. А це загрожує появою зайвих кілограмів. Краще харчуватися рівномірно. Це принесе користь вашому здоров’ю.