Вступна кампанія до ВНЗ України почнеться в цьому році з 11 липня, і триватиме всього 16 днів.

За заявою першого заступника міністра освіти і науки Інни Совсун, цього часу вистачить, щоб встигнути подати документи. Продовжувати ж термін подачі документів в цьому році недоцільно. Адже величезна кількість абітурієнтів подають документи онлайн. А також у зв’язку з демографічною ситуацією кількість випускників буде зменшуватися до 2019 року. Тому величезних черг в приймальних комісіях не буде, запевняє Інна Совсун.

Подавати документи абітурієнти зможуть до 27 липня. Якщо ж для вступу необхідно пройти творчий конкурс, іспит або співбесіду, то документи необхідно буде подати до 20 липня. Особи ж, які вступають на бюджетні місця, будуть зараховані до вищих навчальних закладів не пізніше 6 серпня.

Слід зазначити, що в цьому році абітурієнти в останній раз зможуть подавати документи на освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст, спеціаліст. І будуть вони подавати свої заявки по пріоритетності, як і в минулому році. Загальна ж кількість можливих заяв не змінилося – їх як і раніше 15.

На цей раз скасували обмеження, що стосується кількості ВНЗ, в які можна подавати заяви, але обмежили кількість спеціальностей, на які можна подавати документи. У цьому році їх всього 5.

Ще одне нововведення вступної кампанії 2016 року, це те, що міністерство не розподіляє бюджетні місця для ВНЗ. Тепер університети, спираючись на минулорічні показники кількості державних замовлень, можуть збільшувати їх на 25%.