Сучасні діти ростуть у вік інформації та стрімкого розвитку комп’ютерних технологій. Практично кожна дитина з самого народження має справу зі всілякими гаджетами. Малюки самі заходять в інтернет, шукають мультфільми, вмикають музику, переглядають відеоролики. З одного боку, така «просунутість» нового покоління розчулює батьків. Але з іншого… Багато дорослих задаються питанням: «Як відучити дитину від комп’ютера?»

Поради фахівців

Психологи вважають, що така прихильність до різних девайсів негативно позначається на здоров’ї дитини. Крім фізичної шкоди, діти отримують психологічну травму. Захопленість смартфонами та ноутбуками заважає дітям налагоджувати контакт з однолітками, перешкоджає повноцінному спілкуванню з друзями та родичами.

Як уникнути цієї залежності?

Почніть із себе

Те, що діти копіюють поведінку своїх батьків, не викликає сумнівів. Щоб показати дитині гарний приклад, перестаньте самі постійно сидіти за комп’ютером. Наочно продемонструйте своєму чаду, що існують й інші заняття. Почитайте книгу, зіграйте в захопливу гру, просто послухайте музику.

Знайдіть альтернативу

Щоб проводити менше часу з гаджетами, частіше виходьте на прогулянку. Це принесе користь вашому здоров’ю, а також відволіче від комп’ютерної техніки. Запишіть дитину в спортивну секцію або будь-який інший гурток. Там вона не тільки витратить зайву енергію, а й дізнається багато нового та цікавого.

Крім того, можна доручити дитині виконання певних хатніх обов’язків. Діти повинні привчатися до праці, а не тільки грати. Якщо у вас є домашній улюбленець, нехай малюк візьме за правило гуляти з ним, доглядати, приділяти йому хоча б годину на день.

Навчіться говорити «ні»

Не варто вводити категоричну заборону на використання комп’ютерної техніки. Але суворі обмеження на цей вид діяльності просто необхідні. Використовуйте гаджети як заохочення за добре виконану справу, зразкову поведінку й т.д. Поясніть дитині, що не можна грати на смартфоні під час обіду або спілкування з рідними. Дуже важливо, щоб малюк правильно зрозумів причини обмежень. Тоді у вас не виникне проблем у майбутньому.