У цій статті ми допоможемо правильно зробити вибір, який придбати телефон.

Телефони Android ніколи не були кращими, ніж зараз. Були окремі моделі, але в цілому розвиток напряму таких пристроїв іде впевненими темпами в заданому напрямку. Незалежно від того, багато чи мало грошей ви готові витратити, ви можете піти та придбати телефон, яким виявитеся повністю задоволені. Можна зробити просто – піти й придбати найдорожчий телефон і вважати, що він найкращий. Багато в чому йому справді не буде рівних, але й такий монстр має свої недоліки. Тому ми вирішили відповісти на найчастіші запитання, які ставлять нам наші читачі. Можливо, разом ми зможемо вибрати якийсь пристрій, який стане оптимальним для вас.

Який розмір екрану повинен бути коли хочете придбати телефон

Купуючи новий телефон, ви повинні враховувати безліч різних речей, і все починається з дисплея. Це компонент, з яким ви взаємодієте більше, ніж із чимось ще, тому ви повинні отримати саме той, який вам сподобається. Важливо мати на увазі роздільну здатність та частоту оновлення екрана, але не меншою мірою і його розмір.

Смартфони бувають різних форм та розмірів, і найбільшим визначальним фактором для цього є дисплей. Більший розмір екрану дає зручність використання, але додає складнощів при транспортуванні в кишені та використанні знаходу (одною рукою).

Візьмемо, наприклад, Galaxy S21 Ultra. Він має один з найбільших дисплеїв, і це дуже зручно для перегляду фільмів, ігор і веб-сторінок. По суті, будь-яке споживання контенту виглядає краще на великому дисплеї, тому що чим більше місця, тим більше і легше переглядати медіафайли. Ось тільки скористатися ним не так комфортно. Навіть через те, що телефони з великим екраном ще й важкі.

Є компактніші моделі, на зразок Samsung Galaxy Z Flip 3 і ASUS ZenFone 8. Вони значно простіше в управлінні і можуть використовуватися однією рукою, але кіно на них дивитися незручно.

І, звичайно, є багато телефонів, які знаходяться десь посередині між цими двома крайнощами. Тому варто піти в магазин і подивитися телефон, що вас зацікавив особисто, перш ніж купувати. Зробити це можна в будь-якому салоні зв’язку або супермаркеті електроніки, яких більш ніж достатньо навіть у не найбільших містах.

Оновлення телефону

Легко порівнювати дисплеї, процесори та камери, але не менш важливо говорити про оновлення програмного забезпечення. Android постійно розвивається і стає кращим, але, на жаль, тільки деякі телефони будуть мати підтримку програмного забезпечення протягом декількох років. Краще придбати телефон із довгою підтримкою.

Зараз Google, Samsung та OnePlus є найкращими у своїй справі. Вони підтримують свої телефони протягом тривалого часу та випускають відповідні оновлення Android. Більшість нових моделей середнього та топового сегмента отримують оновлення протягом трьох років з моменту випуску. Саме випуску, а не покупки така думка теж є.

Оновлення безпеки у цієї трійки теж випускаються довше за інших. Наприклад, Samsung обіцяє для деяких моделей 4 роки таких оновлень. А Google для неї Pixel 6 обіцяє цілих 6 років.

Адже є виробники, які випускають оновлення лише 1 рік. Це, як кажуть, взагалі ні в які ворота.

А наскільки взагалі важливо, щоб телефон отримував оновлення програмного забезпечення? Зрештою, це залежить від того, наскільки ви хочете мати все нові функції Android. Рано чи пізно підтримка припиниться, і нехай це буде якомога пізніше.

Скільки камер та мегапікселів має бути в телефоні

За останні пару років у деяких телефонних компаній з’явилася тенденція встановлювати на свої пристрої камери за принципом чим більше, тим краще. Існує думка, що чим більше камер, тим краще, але це не так, якщо ви хочете придбати телефон краще.

Наприклад, OnePlus 9 має основну камеру на 48 Мп, надширококутну камеру на 50 Мп і портретну монохромну камеру на 2 Мп. У порівнянні з меншими 12,2-мегапіксельними камерами на Pixel 5a можна було б припустити, що OnePlus 9 робить якісніші фотографії, але це не завжди так.
Наявність цих додаткових датчиків добре, тільки якщо вони дуже високої якості. Але часто додаткові модулі встановлюються лише кількості. А щоб утримати ціну на прийнятному рівні, доводиться робити це на шкоду якості інших модулів, які стають гіршими.

Так само і з мега пікселями. Їхня кількість говорить про чіткість картинки, але тільки в тому випадку, якщо ці пікселі хороші. Саме по собі зменшення пікселя (щоб розмістити їх більше на того ж розміру матриці), веде до збільшення шумів, а якщо ще й вибрати при виробництві модель низької якості, знімки точно не будуть краще.

Чи потрібно придбати телефон із великим акумулятором

Час автономної роботи – не найцікавіша тема для розмов про смартфони, але це один із найважливіших компонентів. Ваш телефон може мати найкращі дисплей та процесор, але якщо він не доживає до кінця дня, то кому все це потрібно?

Виробники вибирають різні акумулятори, але існує думка, що чим більше, тим краще. Є навіть негласне загальне правило. Якщо ви купуєте телефон на Android, то ємність має бути не менше 4000 мАг. У міру того, як телефони переходять на більші дисплеї з більш високою частотою оновлення, для них потрібно більше енергії.
Головне, пам’ятайте, що чим продуктивніший телефон, то більша батарея йому потрібна. Але при збільшенні розміру батареї зростають розмір та вага корпусу. Адже саме акумулятор – найважча частина конструкції. А ще у смартфонів з великим екраном батарея завжди більша, але пропорційного виграшу в автономності ви не отримаєте через більше споживання з боку екрана, що збільшився.

На що варто дивитися при покупці телефону

Телефон з NFC

І останнє, але не менш важливе: є кілька невеликих функцій, які можна легко випустити з уваги при виборі нового смартфона якщо ви хочете придбати хороший телефон. Наприклад, це може бути NFC. Це розшифровується як Near Field Communication, і такий чіп є в більшості телефонів. Він дозволяє розплачуватись за допомогою смартфона та швидко встановлювати з’єднання з гаджетами, в яких він так само є. Майте на увазі, що його може не виявитись навіть у дорогій моделі телефону, тому уточніть цей момент перед покупкою.

Телефон із захистом від води

Ще одна специфікація, на яку варто звернути увагу, це рейтинг IP67 чи IP68. Це знак захисту, який є у багатьох телефонів, і він говорить про те, що пристрій пройшов перевірку на захист від води та пилу. Але навіть якщо вона є, а всередину телефону потрапить вода, вам, швидше за все, відмовить у гарантійному ремонті. Пам’ятайте про це. Не варто занурювати такий телефон у воду, але за дощ не варто переживати. Навіть при падінні у воду, швидше за все, нічого не станеться, але випробовувати долю не варто.

Телефон із роз’ємом для навушників

Ми також маємо звернути увагу на тенденцію, яка спостерігається у світі смартфонів уже кілька років – смерть роз’єму для навушників. Переважна більшість нових телефонів, що виходять у наші дні, більше не мають порту, але є ще ті незгодні виробники, які продовжують його пропонувати. Бездротові навушники зараз коштують не дуже дорого, але якщо вам важливий саме роз’єм, майте це на увазі.

А ще намагайтеся вибирати телефон із роз’ємом USB Type-С для заряджання. Так він буде універсальнішим, і ви зможете заряджати одним кабелем більше пристроїв.

Я зараз не говорю про те, що треба дивитися на ціну, адже ви з нею вже напевно визначилися. Далі залишається вибирати усередині прийнятного цінового діапазону. Головне — правильно розставити для себе пріоритети, і ви зробите правильний вибір.