Потужний сигнал Wi-Fi необхідний для безперебійної роботи в Інтернеті. На жаль, багато факторів можуть негативно вплинути на рівень сигналу Wi-Fi удома. У цій статті ми обговоримо найкращі поради та підказки, які допоможуть вам посилити сигнал Wi-Fi і покращити загальний досвід Інтернету.

1. Розташуйте маршрутизатор стратегічно
Розташування вашого маршрутизатора відіграє значну роль у потужності сигналу. Розмістіть маршрутизатор у центральній відкритій зоні вашого будинку, в ідеалі на верхньому поверсі. Уникайте розміщення його біля стін, великих металевих предметів або приладів, які можуть заважати сигналу.

2. Оновіть мікропрограму маршрутизатора
Застаріла мікропрограма може спричинити проблеми з підключенням і сповільнити роботу Wi-Fi. Регулярно перевіряйте наявність оновлень і встановлюйте їх, щоб забезпечити оптимальну продуктивність.

3. Налаштуйте антену маршрутизатора
Якщо ваш маршрутизатор має зовнішні антени, налаштуйте їх під різними кутами для кращого покриття сигналу. Деякі антени можна оновити до моделей із високим коефіцієнтом підсилення, щоб отримати ще сильніший сигнал.

4. Використовуйте розширювач Wi-Fi або сітчасту мережу
Якщо ваш будинок великий або багатоповерховий, розширювач Wi-Fi або сітчаста мережа можуть допомогти посилити ваш сигнал. Ці пристрої працюють шляхом захоплення та повторної передачі сигналу Wi-Fi у зони зі слабким покриттям.

5. Змініть канали Wi-Fi
Маршрутизатори використовують різні канали для трансляції сигналів Wi-Fi. Якщо у вас виникають перешкоди, спробуйте змінити канал, щоб перевірити, чи це покращить ваше з’єднання. Використовуйте програму аналізатора Wi-Fi, щоб знайти найкращий канал для вашої мережі.

6. Захистіть свою мережу Wi-Fi
Неавторизовані користувачі можуть легко отримати доступ до незахищеної мережі Wi-Fi, що може сповільнити ваше з’єднання. Увімкніть захист WPA2 або WPA3 на маршрутизаторі та створіть надійний унікальний пароль.

7. Оновіть маршрутизатор
Якщо у вас старіший маршрутизатор, можливо, настав час оновити його до новішої моделі з кращою продуктивністю та функціями, такими як подвійний або тридіапазонний Wi-Fi і технологія формування променя.

8. Використовуйте налаштування якості обслуговування (QoS).
Багато маршрутизаторів мають налаштування якості обслуговування, які визначають пріоритет певних типів інтернет-трафіку. Увімкніть QoS і визначте пріоритетність дій, для яких потрібен потужний сигнал Wi-Fi, наприклад потокове відео або онлайн-ігри.

9. Вимкніть програми, що захоплюють мережу
Деякі програми та пристрої використовують велику пропускну спроможність, через що Wi-Fi сповільнюється. Визначте ці програми та вимкніть їх, коли вони не використовуються, щоб звільнити пропускну здатність для інших дій.

10. Регулярно перезапускайте маршрутизатор
Іноді простий перезапуск маршрутизатора може допомогти вирішити проблеми з Wi-Fi. Візьміть за звичку перезавантажувати маршрутизатор кожні кілька тижнів, щоб підтримувати надійне та стабільне з’єднання.

Підвищення потужності сигналу Wi-Fi удома не повинно бути складним. Дотримуючись цих порад і хитрощів, ви зможете покращити роботу з Інтернетом і отримати максимальну віддачу від мережі Wi-Fi.