Як під’єднатися до STARLINK, як налаштувати і яка буде швидкість.

 

Вже понад 10 000 користувачів у всьому світі отримали комплекти супутникового обладнання від компанії Ілона Маска. Але для мільйонів людей підключення все ще залишається заповітною мрією і багато хто хоче під’єднатися до Starlink.

У цій статті ми зібрали відгуки, рекомендації та досвід користувачів. Щоб показати вам, як насправді працює Starlink. Як відбувається процес підключення та налаштування. Яку швидкість можна отримати насправді. І як можна використати цей супутниковий інтернет. А якщо вам щось не сподобається, то наприкінці ви знайдете інформацію від головного конкурента Ілона Маска.

підключитися до Starlink

Як зараз працює Starlink

Поки що жодних проривних технологій, на кшталт обміну даними між супутниками лазерного променя, не використовується. Все працює дуже просто. Супутник виконує роль ретранслятора. З’єднує користувача з базовою станцією. Причому станція знаходиться зовсім поруч, за мірками супутникового зв’язку. Зазвичай – у межах 100 км від споживача.

Технологія дозволяє працювати на великих відстанях. Але поки що Ілон Маск покриває лише окремі регіони. Іноді – кілька сіл та окремих будинків в індіанських резерваціях. Робиться це для того, щоб отримати ідеальну якість зв’язку. Щоб забезпечити високу надійність системи. Системи, яка поки що де-юре працює в тестовому режимі.

 

Чому різна швидкість і чим Starlink відрізняється від інших операторів

Головний ринок для Ілона Маска – США. Тут вже працює кілька операторів, готових обслужити користувачів у найвіддаленіших куточках країни. Але у широкосмугових провайдерів (Hughes Communications та Viasat) супутники “висять” на геостаціонарній орбіті. Це далеко навіть за космічними мірками. Сигнал іде надто довго для того, щоб отримати реальний “онлайн”. Тобто завантажити фільм можна. Але проводити відеоконференцію або брати участь в онлайн-грі не можна.

Якщо ж розмістити супутники на низькій орбіті, вони летітимуть із величезною швидкістю. Антену потрібно обертати слідом за космічним апаратом, що віддаляється. Щоб зв’язок не розривався. Так працює система NEXT, створена Iridium. Але там – мало супутників. Кожен може обслуговувати обмежену кількість абонентів. Тому в NEXT діють серйозні обмеження за швидкістю і ціна переданого мегабайта така висока.

Ілону Маску вдалося оминути ці обмеження. По-перше, він використовує Starlink антени з фазованими гратами. Їх майже не потрібно крутити слідом за супутником. Сигнал переходить від одного елемента ґрат до іншого. По-друге, SpaceX запускає супутники у величезних кількостях, і ви зможете легко під’єднатися до Starlink.

Що там зі швидкістю, якщо під’єднатися до Starlink

Є два обмежувальні фактори. Перший – це пропускна здатність супутника та базової станції. Скільки одночасно споживачів може обслуговувати це зв’язування. Другий – це час втрати сигналу при перемиканні з одного супутника на інший. Ця затримка завжди є, але користувач може її не помітити за певних обставин.
Starlink

Настроюємо термінал та антену Starlink за 5 простих кроків

Отже, ви потрапили до числа щасливчиків – вашу заявку на сайті Starlink схвалили. У цьому випадку ви отримаєте поштою велику картонну коробку. Розмір – приблизно 1 на 1 метр. Колір – білий або сірий. Весь – приблизно 7 кг. Ось що вам потрібно робити далі.

Крок 1Знайти відкритий простір
Щоб отримати найвищу швидкість, рекомендується дати антені приблизно 100 градусів відкритого неба. Звичайно, ідеальне місце – дах будинку. Але антена поставляється разом із кріпленням, яке можна використовувати, як ніжки. Тобто ви можете встановити її прямо на землі. Навіть не закріпивши за допомогою болтів.

Незакріплена антена добре працюватиме, але лише за хороших погодних умов. Розмір “тарілки” досить великий, тому спостерігається ефект парусності. Як тільки підніметься вітер, він переверне антену.
Тому рекомендується таки закріпити її за допомогою болтів. У мережі можна знайти фото найекстравагантніших варіантів кріплення. До піддонів, ящиків, бочок. Але все ж таки дах залишається ідеальним варіантом.

Крок 2Відкрийте коробку та вивчіть інструкцію
У Starlink поки що працює не дуже багато співробітників. Знайти серед них перекладача або фахівця зі складання інструкцій, складно. Тому в комплекті із супутниковим обладнанням йде лише один аркуш паперу. З трьома картинками без слів. Знання іноземних мов не потрібне.

Відразу під інструкцією лежить антена, термінал і товстий чорний кабель довжиною 30 м. Серед користувачів Starlink антену заведено називати “dishy” (тарілочка). Важить вона близько 5 кг.

Крок 3Зберіть комплект
Поставте штатив на землю. Вставте стрижень кріплення антени у штатив. Під’єднати кабель до антени. Перший раз можна зібрати все на землі, щоб переконатися у працездатності системи. А потім вже розмістити антену на даху чи іншому зручному місці.

Якщо вас не задовольняє кріплення, яке постачається в комплекті з терміналом, на офіційному сайті можна замовити Starlink Volcano Mount для встановлення антени на даху.

Усі компоненти системи вже налаштовані та готові до підключення. Тобто вам потрібно тільки встромити кабелю і натиснути кнопки. Жодних додаткових знань та навичок не потрібно. Ну, хіба що, знадобиться вміння працювати на даху.

Крок 4Увімкніть Starlink
Просто вставте кабель живлення в розетку електромережі. На блоці живлення відразу з’являться два білі вогники. А антена попрямує вгору. Так, все справді так просто. Вам не потрібно знати як це працює. Включайте та користуйтеся.

Крок 5Встановіть програму Starlink на мобільний пристрій
Зайдіть у Google Play, якщо користуєтеся Android. Або в App Store, якщо віддаєте перевагу iPhone. Завантажте та встановіть програму від Starlink. Запустіть його та натисніть кнопку “почати налаштування” (Start Setup).

Система запитає вас, чи ваш термінал включений. Відповідайте ствердно, якщо на блоці живлення горять білі вогники. Відкрийте пункт “Параметри бездротової мережі” (Open Wifi Settings). Тут вам потрібно буде присвоїти ім’я своєї домашньої мережі та встановити пароль.

Тепер можна повернутися на головний екран, щоб переглянути стан системи. Як правило, обладнання Starlink потрібно всього кілька хвилин для того, щоб встановити стабільне та надійне з’єднання з супутниками та під’єднатися до Starlink. Якщо ви знаходитесь в зоні впевненого прийому, система буде залишатися онлайн, поки ви її не вимкнете. Поки що SpaceX поставляють обладнання тільки в такі регіони.

Весь процес підключення від розпакування коробки до виходу в інтернет займає не більше 20 хвилин.

підключитися до Starlink

Думка досвідчених користувачів Starlink

Резервація Маках
Найпершими під’єднатися до Starlink мешканці індіанської резервації Маках. Це місце дуже легко знайти на карті. Найпівнічніша західна точка США, мис, що йде далеко в море поряд з канадським кордоном.

Хоча до великого міста, Сіетла, всього 150 км по прямій, ця місцевість вважається однією з малонаселених і віддалених в країні. Жителям кількох селищ доводиться витрачати понад дві години, щоб дістатися машиною до найближчого супермаркету. Зрозуміло, що ніякого дротового інтернету тут немає і не може бути.

До появи Starlink
Звісно, ​​доступ до інтернету місцеві жителі мали. Здебільшого вони використовували CenturyLink. Теоретично, доступ у мережу вони мали. Але діти не могли брати участь у Zoom-конференціях, коли школи перейшли до онлайн. Про відеотрансляції і мови бути не могло. Навіть, щоб завантажити рівень простенькі онлайн-ігри, потрібно було чекати на п’ять хвилин.

Використовуючи Starlink
Після появи послуги від SpaceX, у резервації Маках не лише розв’язувати ці проблеми. Місцеві жителі навіть зуміли зайнятися онлайн-бізнесом. Надавати віддалені послуги відеонавчання, займатися монтажем аудіо та відео.

 

Зараз у цій місцевості користувачі Starlink отримують таку швидкість:

 

148 Мбіт/сек на завантаження
13,6 Мбіт/сек на розвантаження
Найголовніше: мешканці резервації Маках повністю задоволені якістю сервісу. Вони відзначають, що навіть коли погода сильно псується, небо затягує хмари і дощ, швидкість інтернет-з’єднання у них не падає.

Південний Вермонт
А цей регіон знаходиться у протилежній, східній частині США. Рідконаселена лісиста місцевість. Лижні курорти та селища лісорубів. Природа нагадує Українські Карпати.

Алекс Локкі (Alex Lockie) придбав там літній будинок у самий розпал пандемії, коли уряд рекомендував усім американцям якомога рідше виходити на вулицю та контактувати з іншими людьми.

Природа навколо вражала уяву своєю незайманою красою. Неподалік будинку шумів водоспад. Але з благами сучасної цивілізації у Південному Вермонті наразі не склалося. Жодних оптоволоконних кабелів. Не було навіть стільникового зв’язку. Єдиним вікном у “великий світ” була провідна телефонна лінія. І старий DSL модем, здатний видавати до 3 Мбіт/сек.