Google Alerts — це безкоштовний інструмент, який допомагає вам бути в курсі ваших інтересів, надсилаючи сповіщення електронною поштою, коли в Інтернеті публікується новий вміст, пов’язаний із вибраними вами ключовими словами. Незалежно від того, чи хочете ви стежити за новинами на певну тему, відстежувати згадування свого бренду чи бути в курсі своїх конкурентів, Google Alerts може стати безцінним ресурсом. У цій статті ми розповімо вам про процес налаштування сповіщень Google і керування ними, щоб тримати вас у курсі та бути в курсі подій.

1. Створіть обліковий запис Google

Щоб налаштувати Google Alerts, вам потрібно мати обліковий запис Google. Якщо у вас його ще немає, перейдіть на сторінку реєстрації облікового запису Google і створіть обліковий запис, дотримуючись інструкцій на екрані.

2. Доступ до Google Alerts

Створивши обліковий запис Google, перейдіть на веб-сайт Google Alerts за адресою https://www.google.com/alerts. Увійдіть за допомогою свого облікового запису Google, якщо ви ще не ввійшли.

3. Налаштувати нове сповіщення

Щоб створити нове сповіщення, введіть потрібне ключове слово або фразу в полі «Створити сповіщення про…». Коли ви вводите текст, Google відображатиме попередній перегляд результатів пошуку, які ви можете очікувати на основі вибраного вами ключового слова.

Після введення ключового слова натисніть посилання «Показати параметри», щоб налаштувати параметри сповіщень, зокрема:

Як часто ви бажаєте отримувати сповіщення: виберіть «Щонайбільше раз на день», «Щонайбільше раз на день» або «Щонайбільше раз на тиждень».
Джерела: виберіть типи вмісту, про який ви хочете отримувати сповіщення, як-от новинні статті, публікації в блогах, відео або веб-сторінки. Ви можете вибрати «Автоматично», якщо хочете, щоб Google здійснював пошук у всіх джерелах.
Мова: вкажіть мову вмісту, який ви хочете отримати.
Регіон: виберіть країну або регіон, для яких ви хочете отримувати сповіщення.
Скільки: Вирішіть, чи хочете ви отримувати “Усі результати” чи “Лише найкращі результати” на основі алгоритму Google.
Доставка: виберіть електронну адресу, на яку ви хочете отримувати сповіщення.
Налаштувавши налаштування сповіщень, натисніть кнопку «Створити сповіщення», щоб активувати нове сповіщення.

4. Керуйте своїми сповіщеннями

Щоб керувати наявними сповіщеннями, перейдіть на домашню сторінку Google Alerts, увійшовши у свій обліковий запис. Ви побачите список своїх активних сповіщень разом із їхніми налаштуваннями.

Звідси ви можете:

Редагувати сповіщення: натисніть піктограму олівця біля сповіщення, щоб змінити його налаштування.
Видалити сповіщення: клацніть піктограму кошика біля сповіщення, щоб видалити його.
Змінити час доставки: натисніть на значок шестірні у верхньому правому куті сторінки, щоб отримати доступ до меню налаштувань. Звідти ви можете вибрати час доби, коли хочете отримувати сповіщення.

5. Поради щодо ефективних сповіщень Google

Щоб отримати максимальну віддачу від Google Alerts, зверніть увагу на наведені нижче поради.

Будьте точними з вашими ключовими словами: використовуйте точні терміни або фрази, щоб отримати релевантніші результати. Якщо вам потрібно відстежувати кілька слів або фраз, створіть окремі сповіщення для кожного.
Використовуйте лапки для точних фраз: якщо ви хочете отримувати сповіщення про точну фразу, візьміть її в лапки. Наприклад, “зміна клімату” поверне лише результати, які містять саме цю фразу.
Виключити нерелевантні терміни: якщо ви хочете відфільтрувати результати, що містять певні слова, використовуйте символ мінус (-) перед словом. Наприклад, “яблуко -фрукт” поверне результати лише про технологічну компанію, а не про фрукти.

Сповіщення Google — це простий у використанні інструмент, який може допомогти вам бути в курсі сфер, які вас цікавлять, відстежувати вашу присутність в Інтернеті та слідкувати за конкурентами. Дотримуючись інструкцій, описаних у цьому посібнику, ви зможете швидко налаштувати сповіщення та керувати ними, щоб отримувати своєчасні й актуальні оновлення прямо у свою папку “Вхідні”.

Завдяки ретельному вибору ключових слів і налаштування налаштувань сповіщень ви можете налаштувати сповіщення Google так, щоб надавати вам найбільш цінну та корисну інформацію. Отже, приділіть кілька хвилин налаштуванням і тонким настройкам своїх сповіщень і насолоджуйтесь перевагами того, що ви будете в курсі актуальних тем, які вас цікавлять.