Людині необхідно змінювати місце роботи кожні 5-7 років. Таку теорію висувають американські психологи. Російські колеги повністю з ними згодні. Провівши ряд досліджень, вчені прийшли до висновку, що не варто засиджуватися на одному місці дуже довго.

Зміна діяльності позитивно позначається на мотивації співробітника, а також збільшує перспективи кар’єрного росту.

Семи років на одній посаді досить, щоб навчитися всього необхідного. Також за цей час людина досягає піку свого розвитку на займаній посаді. Після закінчення цього терміну може знизитись стресостійкість. Це стане причиною небажаних конфліктів з колегами. Також після тривалого виконання однакових обов’язків значно погіршується продуктивність праці.

На думку фахівців, не обов’язково кардинально змінювати напрямок діяльності. Можна вибудовувати кар’єру в одній галузі. А для цього існує два вектори: горизонтальний і вертикальний. Тобто людина вирішує самостійно, чого вона хоче. Перший варіант – просуватися вгору по кар’єрних сходах. Другий – підвищувати свій професіоналізм, займаючи різні посади одного рівня.

Оскільки люди проводять на роботі досить багато часу, вона повинна приносити радість. Якщо ви перестали отримувати задоволення від своєї діяльності, варто замислитися про зміну місця роботи.