В Арізоні з’явилося таксі з автопілотом

Раніше, в квітні цього року, компанія Waymo, дочірня компанія Alphabet (яка, в свою чергу, є материнською компанією Google), провела тестування безпілотних таксі в штаті Арізона. Тоді за кермом, про всяк випадок, знаходилася людина. А починаючи з середини жовтня, на громадських дорогах з’явилися повністю автоматизовані мінівени. Вони можуть виконувати повноцінні перевезення пасажирів, без шкоди для безпеки. Про це заявив на технічній конференції в Лісабоні директор компанії, Джон Крафцік. Таксі з автопілотом незабаром буде доступно для будь-кого. А в першу чергу нову технологію випробують учасники програми Waymo’s Early Rider.

Автопілот — безпечніше, ніж авто з водієм

Компанія провела безліч тестів, які дозволили встановити, що автоматизація не тільки не робить транспортний засіб менш безпечним, а навіть навпаки, дозволяє знизити аварійність на дорогах.

Поєднання потужних датчиків дає машині таксі з автопілотом огляд на 360 градусів. Лазери бачать об’єкти в трьох вимірах, на відстань до 300 м, а також є лазери з малим радіусом дії для розпізнавання найближчих об’єктів. Різні радари відстежують всі рухомі об’єкти навколо машини і навіть під нею, що людина зазвичай просто не в змозі помітити.

Waymo навіть заявила, що вони вже зупинили розробку режимів надзвичайної ситуації, коли людина може перехопити управління, тому що вона просто не встигає на неї зреагувати.

Таким чином, перевагою таксі з автопілотом є усунення основної причини більшості аварій — людського фактора.

Перспективи проекту

Наступним кроком повинна стати інтеграція безпілотного таксі з такими мобільними додатками, як Uber або Lyft. У наступному році планується здійснити це, що дозволить людям мати доступ до автопарку в будь-який час.

Швидше за все, скоро звичне водійське місце заміниться на різні екрани для вибору маршруту, або просто якимось розважальним інтерактивним інтерфейсом для більш приємною поїздки.

І на відміну від кількох інших компаній, також займаються створенням автоматизованих автомобілів, компанія Waymo не боїться негативної реакції користувачів. Тому не має наміру затягувати з випуском своїх високотехнологічних таксі з автопілотом.