Впевненість у собі – це одна з найважливіших умов щасливого життя. Тільки впевнена людина здатна приймати зважені рішення, брати на себе відповідальність, бути повноцінним членом суспільства. Упевнені люди вірять в себе. Вони знають, що їм вистачить сил й енергії на втілення своїх бажань. Сумніви не дають можливості радіти життю, змушують людину постійно коливатися. Результатом сумнівів часто буває помилкове, спонтанне, необдумане рішення. Впевнена людина вчиться на своїх помилках, робить висновки та йде далі. А для людей, які постійно сумніваються, промахи – це привід картати себе, занижувати самооцінку.

Впевненість у собі залежить від ряду факторів: виховання, ставлення до нас батьків, навколишніх людей. Кількість критики та здатність її сприймати також впливають на ступінь впевненості в собі.

Якщо ви вважаєте себе досить упевненою в собі людиною, це чудово. А якщо ні? Що робити, щоб підвищити самооцінку й оцінювати себе гідно? Як стати більш впевненим у собі?

Приділіть увагу зовнішності

Почнемо з самого простого. Змінити зовнішній вигляд набагато легше, ніж вносити корективи в свою свідомість. Більш того, коли ви добре одягнені, підтягнуті, самооцінка сама собою підвищиться. Займіться спортом. Візьміть за правило регулярно відвідувати салон краси. Виділіть час для проведення косметичних процедур вдома. Намагайтеся гарно виглядати незалежно від ситуації. Змініть імідж. Перегляньте свій гардероб. Важко почувати себе на всі 100, якщо у вас сальне волосся, бруд під нігтями, і ви носите пальто, в якому ходила ще ваша бабуся.

Максимально скоротіть спілкування з негативно налаштованими людьми

Звичайно ж, краще зовсім не спілкуватися з патологічними песимістами. Вони сіють навколо себе страх та невпевненість. Але якщо така людина є у вашому оточенні, намагайтеся менше з нею спілкуватися. Або займіться її перевихованням. Невпевненим людям необхідно оточувати себе тими, хто здатний створювати, раціонально мислити. Песимізм самооцінку не підвищить. Спілкуйтеся з тими, хто вселяє у вас впевненість, налаштовує на позитивний лад.

Постійно вчіться

Однією з причин невпевненості може бути страх, що інші знають більше вас. Займіться самоосвітою. У сучасному світі для цього створені всі умови. Можна відвідувати заняття, семінари, тренінги. В Інтернеті викладені навчальні курси, маса корисних матеріалів. Також можна вступити в співтовариства, тематика яких відповідає вашим інтересам. Ви зможете спілкуватися з людьми, які мають такі ж пристрасті. Вивчати іноземні мови, програмування, дизайн – це все зараз доступне. Було б бажання!

Знайдіть джерело натхнення

Визначте, що саме змушує вас радіти життю та рухатися вперед. Музика, книги, спілкування з друзями… Збільшуйте кількість позитивних моментів у своєму житті. Будьте завжди на позитиві. Робіть те, що приносить вам справжню радість і відчуття гармонії. Налаштуйте себе на успіх.

Визначте цілі

Визначте конкретні цілі, яких ви хочете досягти в житті. Іноді невпевненість пов’язана з тим, що ви просто не знаєте, чого хочете. Розпилення на різні справи відволікає людину від головного. Ви витрачаєте час, але не просуваєтеся до своєї мрії. Поставте перед собою реальну мету та впевнено йдіть до неї.

Не заздріть

Не порівнюйте себе з іншими. Оцінюйте себе та свої вчинки тільки відносно свого життя. Не варто рівнятися на інших. Ви не знаєте справжню картину їхнього життя. Ми бачимо лише те, що люди хочуть нам показати. Тому безглуздо прагнути бути на когось схожим. Будьте індивідуальністю.

Нічого не бійтеся

Є гарна приказка “Не святі горшки ліплять”. Все в руках людини. У вас є всі шанси впоратися з будь-якою справою, незалежно від ступеню її складності. Будьте впевнені в своїх силах. Не бійтеся жити. Дійте. Не опускайте руки після невдач. Помилки – це досвід, без якого неможливо досягти успіху і стати повноцінною особистістю. Вірте в себе та налаштовуйтесь на перемогу. Боріться зі страхами. Знайте, що ви досягнете всього, що вам потрібно. Тільки слід докласти для цього певні зусилля.

Шлях до впевненості – довгий і нелегкий. Не забувайте хвалити себе за перемоги. Кожен день робіть кроки, які наблизять вас до мети. І тоді у вас точно все вийде!

smiley