Повністю автоматизований Amazon Go

Відтепер — ніяких черг, кас і перевірок! Amazon, через рік після першого етапу тестування, відкриває магазин без продавців та касирів. Це принципово новий тип роздрібної торгівлі, який може назавжди змінити звичний образ покупок. Повністю автоматизований Amazon Go працює злагоджено і без перебоїв.

На початку минулого року був відкритий перший робомагазин Amazon. Але виникли технічні неполадки, і довелося відкласти це до удосконалення. Якими були неполадки? Іноді система не могла розрізнити двох людей з однаковим статурою. А після того, як діти поміняли місцями продукти на полицях, датчики помилково ідентифікували товар. Тому необхідна була доробка системи. І протягом року, фахівці компанії тестували Amazon Go.

Amazon_Go

І ось тепер з 22 січня магазин площею 167 кв м відкритий для всіх бажаючих. Асортимент в ньому поки не дуже великий, зате всі технології — це новітні нетипові розробки.

Отже, як же все це працює? При вході потрібно відкрити програму Amazon на смартфоні, і докласти екран до спеціального сенсора. Після цього, система датчиків і алгоритми глибокого навчання почнуть стежити за покупцем.

Amazon_Go

Як тільки людина бере товар з полиці, тут же він ідентифікується, а його вартість записується в онлайн-кошик. Якщо ж Това повертається на полицю, то система автоматично викреслює його зі списку.

Amazon Go

Технологія дуже добре розпізнає продукти, навіть ті, які людина погано ідентифікує. Наприклад, напої, які виглядають абсолютно однаково, але в одному — знежирені вершки, а в іншому-звичайні.

Amazon Go

Для звичайного покупця нова система виглядає вельми зручно — сканував смартфон, взяв все, що хочеш, і пішов. Ну а сума покупок, спишеться, звичайно, з додатка. Там же буде знаходитися і чек.

Офіційний відеороллік Amazon на youtube:

Поки ця технологія тестується на одному цьому магазині, але планується ввести її в мережі супермаркетів, такі як Whole Foods.

Єдиним видимим мінусом є те, що завдяки роботизації сотні тисяч людей втратять роботу. Десь три з половиною мільйона чоловік в США на сьогоднішній день працюють касирами. У компанії говорять, що люди все одно будуть необхідні — щоб вітати тих, хто прийшов, наповнювати полки товаром, і готувати, наприклад — випічку або салати.

Amazon

* Деякі фотоматеріали взяті з сайту mirfactov.