Образитися може кожна людина. Але далеко не всі можуть пробачити. На думку психологів, прощення необхідне перш за все тій людини, яку образили. Образи та бажання помсти негативно позначаються на людині. Вони навіть можуть спровокувати різні захворювання. Цього ні в якому разі не можна допускати. Лікарі наполягають на тому, що кожен повинен навчитися прощати як дрібні, так і великі образи. Навіщо та як це потрібно робити? Вчимося пробачати разом.

  1. Пробачайте заради себе. Думайте про себе. Образи руйнують душу. Ображена людина втрачає спокій, починає відчувати дискомфорт. Відпустіть неприємності. Це принесе користь перш за все вам.
  2. Співчувайте. Якщо вас хтось образив, поспівчувайте цій людині. Відомо, що ображати може тільки слабкий для самоствердження. Навіщо злитися на невпевнену в собі людину? Її можна тільки пожаліти.
  3. Не піддавайтеся гніву. Не реагуйте на образу відразу. Глибоко вдихніть. Постарайтеся заспокоїтися та поглянути на ситуацію з боку. Подумайте про те, що гнів нашкодить тільки вам. А кривдника він, швидше за все, порадує.

Звичайно, прощати нелегко. Іноді образа дуже довго переслідує людину. Але пам’ятайте про те, що нервові клітини практично не відновлюються. Чи потрібно загострювати увагу на неприємностях? Може, варто рухатися далі, не надаючи образам великого значення?