До зарплати ще тиждень, а грошей у гаманці вже немає. Ця ситуація знайома багатьом. А головне, ви абсолютно не розумієте, куди вони поділися. Але, якщо задуматися, то відразу приходить на думку відвідування перукарні. Або згадується похід в супермаркет, де ви кидали у візок все підряд. Купівля чергової кофтинки або босоніжок. Речі вже не поміщаються у шафі, але ви їх все одно купуєте. А скільки можна заощадити, якщо здійснювати покупки обдумано! Треба навчитися економити гроші. Як це зробити? Пропонуємо вам звернути увагу на деякі моменти.

Реклама

Кожен день по телевізору ви переглядаєте рекламні ролики, в яких вам пропонують купити певний товар. І коли ви йдете в магазин, то найчастіше тягнетеся до вже розкрученого продукту. Але не забувайте, що через рекламу його вартість вища, ніж такого ж товару менш відомої марки. Хочете заощадити – не купуйте брендові речі.

Дисконти та накопичувальні картки

Дисконтна система – дуже поширене явище на сьогодні. Вам в магазині дають карту, за допомогою якої ви можете купити товар на кілька відсотків дешевше. І ви не замислюєтеся, що вартість таких же речей в іншому магазині може бути навіть нижчою, ніж в цій торговій точці разом зі знижкою. Порівнюйте ціни в різних магазинах і не прив’язуйтеся до дисконтів. Це допоможе вам обрати оптимальний варіант покупки. Окрема історія з накопичувальними картами. Зазвичай термін зняття бонусів обмежений, і ви запросто можете його пропустити.

Розпродажі та знижки

Часто люди роблять покупки тільки тому, що на річ надається знижка. Але задумайтеся, чи дійсно цей товар вам потрібен? Або ви зайшли в магазин тільки тому, що побачили напис “розпродаж”?

Планування покупок

Пишіть список товарів, які збираєтеся придбати. Ретельно його продумуйте. Коли ви підете в магазин, у вас вже буде чіткий план. Таким чином ймовірність здійснення незапланованих покупок зменшиться. А значить, ви заощадите гроші.

Обмеження суми

Ви йдете в магазин з готовим списком необхідних покупок. Розрахуйте, скільки приблизно вони будуть коштувати. Візьміть суму грошей з невеликим запасом. Тоді у вас просто не буде можливості витратити більше.

Регулювання розмірів гардероба

Іноді ви бачите у вітрині красиве кашемірове пальто або вечірню сукню. У вас виникає бажання його придбати. Зупиніться та подумайте. Може, у вас досить речей, і ці покупки будуть зайвими.

Купівля продуктів харчування

Важлива порада: коли ви йдете в магазин або на базар за харчами, попередньо поїжте. Коли голодні люди потрапляють в продуктовий магазин, вони зазвичай хочуть з’їсти відразу все. І, як наслідок, витрачають набагато більше, ніж збиралися.

Харчування на роботі

Велику частину часу середньостатистична людина проводить на роботі. А це не менше восьми годин на день. За цей час організм не один раз нагадує вам про бажання поїсти. Беріть їжу з дому. По-перше, вона корисніша булочок з сусіднього кіоску, а по-друге, дешевша.

Шкідливі звички

Відмовтеся від деяких шкідливих звичок. Адже сигарети та алкоголь коштують недешево. А користі від їхнього вживання взагалі немає. Порахуйте, скільки ви заощадите, якщо перестанете кожен день купувати по пачці сигарет або пляшці пива.

Комунальні послуги

Рахунки за комунальні послуги приходять немаленькі. Подумайте, як можна заощадити на цьому пункті. Наприклад, утепліть своє житло, і тоді вам не доведеться зайвий раз вмикати взимку обігрівач. Вимикайте світло, коли виходите з кімнати. Купіть енергозберігаючі лампи. Порахуйте, може, вигідніше купити водонагрівач і не платити за гарячу воду. Звичайно, ви один раз витратите велику суму. Але ці витрати дуже швидко окупляться.

Дотримуючись хоч половини із запропонованих правил, ви зможете значно скоротити свої витрати.