Американські вчені провели дослідження, проаналізував смакові вподобання незнайомих людей, і пришли до несподіваного висновку.

Так, якщо люди вживають однакову їжу, то рівень довіри між ними зростає.

В ході експерименту всі учасники були розділені на 2 групи. Потім кожен отримав однакову суму грошей і міг вільно розпоряджатися нею. При цьому першій групі добровольців видали однакові цукерки, а другий зовсім різні. Сам експеримент нагадував своєрідну гру.

По закінченню дослідження з’ясувалося, що між тими, хто отримав однакові цукерки рівень довіри був значно більше, і вони більш спокійно давали свої гроші в борг незнайомцям. У групі ж, де кожен доброволець отримав різні солодощі, люди давали гроші в борг з більшою настороженістю.

Як заявляють самі респонденти, рішення вони приймали, керуючись тільки логікою. Однак, вчені вважають, що смакові вподобання все ж грали свою роль і ці дані можна використовувати в повсякденному житті. Наприклад, в рамках ділових переговорів: проводити бесіду за обідом або вечерею і при цьому враховувати гастрономічні уподобання свого опонента. Результат зустрічі може виявитися більш позитивним.

Також для уникнення конфліктних ситуацій у великих компаніях вчені радять мати не дуже різноманітне меню.