У зв’язку з несподіваною націоналізацією одного з найбільших банків України ПриватБанк, вкладники почали посилено вивчати банківську систему держави. Жителі хочуть знайти альтернативу колишньому лідеру серед фінансових установ України.

Експерти видання «Капітал» проаналізували стан недержавних банків, які функціонують на території країни. Інформація була взята з відкритих джерел. Фінансові аналітики виставляли бали банкам за трьома критеріями. До них відноситься стійкість акціонера, частка в пасивах коштів фізичних осіб до запитання та достатність капіталу. Згідно з цими показниками, фахівці склали рейтинг, в якому відображені не тільки найнадійніші фінансові організації, а й найбільш нестабільні.

Експерти вважають, що перше місце належить Альфа-Банку. Саме ця фінансова установа задовольняє всі вимоги. Друге місце займає ПУМБ. Замикає трійку лідерів Мегабанк. На останньому місці в рейтингу розташувався банк Platinum.

У списку відсутні такі іноземні фінансові установи, як Укрсиббанк, Райффайзен банк Аваль, Креді Агріколь Банк і багато інших. Цей рейтинг викликає певні сумніви, тому кожен вкладник повинен самостійно приймати рішення. Не варто дуже покладатися на думку експертів.

Рейтинг, складений експертами видання «Капітал»