Колишньому президенту Дональду Трампу висунули 34 звинувачення у кримінальних злочинах, пов’язаних із приховуванням грошей, пов’язаних із виплатами двом жінкам під час президентської кампанії 2016 року. Звинувачення оголосив окружний прокурор Манхеттена Сайрус Р. Венс молодший і стали результатом тривалого розслідування цієї справи.

Звинувачення стосуються виплат Стормі Деніелс

Звинувачення включають 10 пунктів у фальсифікації ділових записів, 13 пунктів у пропозиції фальшивого документа для подання та один пункт у змові. Звинувачення стосуються виплат Стормі Деніелс, актрисі фільмів для дорослих, і Карен Макдугал, колишній моделі Playboy. Обидві жінки стверджували, що мали романи з Трампом, що він заперечував.

За словами прокурорів, Трамп наказав своєму колишньому адвокату Майклу Коену здійснити виплати жінкам, щоб купити їхнє мовчання. У 2018 році Коен визнав себе винним у звинуваченнях, пов’язаних із виплатами, і був засуджений до трьох років ув’язнення. У 2020 році через пандемію COVID-19 його відпустили до домашнього ізолятора.

Трамп заперечує будь-які правопорушення у цій справі

Трамп заперечує будь-які правопорушення у цій справі та критикує розслідування як політично мотивоване. Він опублікував заяву, в якій назвав звинувачення “продовженням найбільшого полювання на відьом в історії Америки”.

Справа про мовчазні гроші – лише одна з кількох юридичних проблем, з якими зіткнувся Трамп після відходу з посади. Він також перебуває під слідством у Грузії за його спроби скасувати результати виборів 2020 року та в Нью-Йорку за потенційне податкове та страхове шахрайство.

Йому може загрожувати до 75 років в’язниці

Звинувачення проти Трампа у справі про приховування грошей є значними і можуть мати серйозні наслідки для колишнього президента. Якщо його визнають винним за всіма пунктами, йому може загрожувати до 75 років позбавлення волі. Ймовірно, за цією справою уважно спостерігатимуть як прихильники, так і критики Трампа, і це може мати наслідки для майбутньої його політичної кар’єри.