Минулого тижня на півночі Західного Сибіру працівниками медслужби було зафіксовано спалах сибірської виразки.

Від страшної інфекції вже загинула одна дитина. 72 мешканця Сибіру знаходяться в лікарні і проходять інтенсивне лікування. Серед їх числа 41 дитина. 211 осіб пройшли профілактичне лікування. Зокрема це оленярі із зони карантину і жителі, що мешкають на прилеглих територіях до вогнища ураження.

На острові загинуло і понад 2 тис. оленів. Саме вони стали переносниками інфекції.

Причини поширення хвороби

Як повідомляють спеціалісти, за однією з версій причиною поширення хвороби є спекотне літо. В холодну пору року, хвороба не прогресує.

Також відзначається, що олені могли випадково знайти інфікавану раніше тварину і заразитася. Далі язва поширилася на людей. Ще одна причина епідемії – це старе занедбанне кладовище. Раніше за традицією корені мешканці тундри не закопували мертвих, а встановлювали на землі ящики з тілами.

На сьогодні загибель тварин припинилась, завдяки своєчасно розпочатій вакцинації. А у самому регіоні була розпочата зачистка вогнища інфекції. Були евакуйовані і люди із зони карантину.

Тим часом, жителі Ямало-Ненецького автономного округу почали благодійний збір речей для евакуйованих оленярів. Ті в даний час потребують предметів першої необхідності: теплий одяг, нижню білизну, взуття, посуд, постільну білизні. Так як за правилами карантину вони не могли нічого взяти з собою.