У британському графстві Йоркшир прийняті нові підходи до лікування пацієнтів. Вони перш за все стосуються людей, що мають надлишкову масу тіла, а також курців. Згідно з рішенням комісії Національної системи охорони здоров’я графства, перед операцією товстим людям необхідно скинути не менше 10% своєї ваги. А курці повинні відмовитися від сигарет на півроку.

Звичайно, такі заходи не стосуються випадків, коли необхідно провести екстрену операцію. Але оперативне втручання, від якого не залежить життя пацієнта, буде виконане лише після дотримання правил.

Рішення вступить в законну силу в січні. Президент Королівської колегії хірургів Клер Маркс вважає неприпустимим такий підхід до лікування. Вона підкреслює, що до всіх має бути однакове ставлення.

Ожиріння у Великобританії стає серйозною проблемою. Двадцять п’ять відсотків дорослого населення країни та третина дітей страждають від цієї недуги. Щодня в британські лікарні потрапляють близько трьохсот пацієнтів з проблемами, які спровоковані переїданням.