Дональд Трамп, президент США, визнав Єрусалим столицею Ізраїлю

6 грудня о офіційному зверненні Трамп оголосив про те, що США визнає Єрусалим столицею Ізраїлю і переносить в це місто посольство з Тель-Авіва. Ця заява викликала потужну хвилю протестів на Близькому Сході. Що вийшли на вулиці, роздратовані мусульмани, з презирством спалюють зображення Трампа і топчуть американські прапори. Вони висловили це так: «слова Трампа відкрили ворота пекла».

Уряд Ізраїлю, на противагу, назвало цю дату «історичним днем».

Сам же президент охарактеризував це рішення як спробу мирно вплинути на ситуацію. Конгрес США давно робив подібні заяви, але через острах порушити відносини з союзниками, кожен наступний президент накладав вето на це рішення. Трамп, за його словами, просто «визнав існуючу дійсність».

Єрусалимський питання вже багато років має особливо важливе статус. Ці відносини між частково визнаної Палестиною і Ізраїлем несуть ідеологічне підгрунтя. Зробити Єрусалим своєю столицею хочуть обидві країни. Обидві вважають, що на те є історичні причини. Весь світ пильно стежить за ходом подій. Нейтрально не відноситься ні одна країна. Святині та мусульман і християн знаходяться в одному місці. А ці дві релігії — світові, найчисленніші.

Тому в 1947 році ООН дало цьому місту особливого статусу. Єрусалим знаходиться під міжнародним контролем. Це місто офіційно не визнаний нічиєю столицею. А іноземні посольства знаходяться в Тель-Авіві.

Ізраїль брав закон, про те, що Єрусалим їх неподільна столиця, але ООН тоді спростувала його.

Тепер же США визнало владу Ізраїлю над всією територією міста. Що суперечить думці палестинців, які хочуть зробити східну його частину своєї столицею. Вони заявили, що 8 грудня оголошується «день гніву». Після молитви в п’ятницю, люди повинні висловити своє ставлення до ізраїльтян будь-якими способами.

Багато експертів говорять про те, що рішення Трампа викличе сильну хвилю конфліктів між арабами і ізраїльтянами. Це може ще більше загострити існуючі проблеми.