Скло, яке неможливо «вбити». Скло, що регенерується

Багатьом відомо розчарування від розбитого екрану смартфона. Це найпоширеніша поломка гаджета. У зв’язку з цією проблемою, проводиться багато експериментів. Наприклад, в США, в квітні цього року, вчені створили матеріал молекули якого пов’язані так званим іон-дипольним взаємодією. Тоді вдалося добитися ефекту «заліковування» подряпин. Процес займав близько доби часу. Але не вдається повністю позбутися від тріщин і подряпин. Тепер же японські вчені заявили про нову розробку, яка подає надію на принципово нове рішення проблеми.

В токійському університеті один із професорів (Такузо Гайда) зі своєю командою зайнявся розробкою клейкої речовини. Підсумком роботи став склоподібний сплав, скло, що регенерується, цікавою властивістю якого є самовідновлення при тиску на нього. В ході експерименту, шматок скла з синтетичних полімерів, був розколотий надвоє, після чого дві його частини із зусиллям притиснули один до одного. Всього через кілька хвилин результат став помітним, і дві частини «зрослися». Повний ефект досягається через шість годин.

Після цього, матеріал знову має міцну структуру і може витримувати навантаження. Це пояснюється тим, що розділені молекули матеріалу прагнуть возз’єднатися.

Новий матеріал здатний не просто «залікувати» подряпини, а повністю регенеруватися навіть після перелому. Перспективи його застосування досить великі. Напевно скло, що регенерується можна буде використовувати для скляних елементів електроніки, а також – екранів смартфонів.

Але поки японські вчені не розповіли про комерційні плани.