У новому році якість українського шоколаду має відповідати новим стандартам.

Всіма улюблена солодкість — шоколад, проводиться з какао-продуктів на основі масла какао. Вважається, що в 1842 у Великобританії була проведена перша плитка твердого шоколаду. З тих пір обороти виробництва досягають глобальних масштабів. Хтось любить молочний, хтось білий, а інші вважають за краще «гіркий», чорний шоколад. Деякі навіть вживають його в якості своєрідного ліки, адже цей продукт є відмінним антидепресантом, а також корисний для серця. Популярність шоколаду безумовна, складно знайти йому заміну. У будь-якій країні є продукція імпортна і своя.

Україна не відстає від конкурентів у виробництві і збуті цього солодкого продукту. А в зв’язку з перспективами відносин з ЄС, відкриваються нові горизонти. Вони тягнуть за собою і нові правила.

Так, на прес-конференції в Києві, Ольга Трофімцева, заступник міністра з питань євроінтеграції, розповіла про наказ (який, по суті, був підписаний ще в 2016 році). 1 січня 2018 року до якості українського шоколаду пред’являть нові вимоги, що відповідають європейським стандартам і нормам. Вони будуть обов’язковими абсолютно для всіх українських виробників.

Європейські стандарти якості та безпеки мають на увазі значні зміни. Спосіб обробки і доставки какао-бобів на Україну тепер повинен стати більш якісним і контрольованим. Це змінить і ставлення споживачів до виробника.

Як повинен змінитися шоколад?

Тепер шоколадом має право називатися тільки той продукт, в якому вміст какао-продуктів не менше 35%.

Наприклад, молочний шоколад буде містити, принаймні, 25% какао і по як мінімум 14% молочного продукту. Какао-масла в білому шоколаді повинно бути від 20%, а 14% — молочні продукти. Що стосується шоколадних цукерок, то називатися такими мають право тільки солодощі, які містять мінімум 25% шоколаду, що відповідає нормам.

Ці норми, між іншим, забороняють використання ароматизатори, які імітують запах молока або шоколаду. Правда, деякі види рослинних масел дозволено додавати, але тільки за умови обов’язкового інформування про це споживача на упаковках.

Впровадження європейських стандартів підвищить якість української шоколадної продукції. Це збільшить експорт шоколаду в ЄС, і до всіх гравців на ринку будуть застосовувати одні і ті ж ринкові вимоги для розвитку справедливої ​​і конкурентного середовища.

Нагадаємо, що з січня по жовтень цього року Україна збільшила експорт шоколаду в ЄС на 35% в порівнянні з попереднім роком. Виручка склала більше 23 мільйонів доларів (понад 10 тисяч тонн). Український шоколад за кордоном люблять, і він користується великим попитом. А нові стандарти якості повинні тільки поліпшити показники.