Новий винахід – «SafeCap»

Чимало аварій постійно відбувається через те, що водій, який перебуває за кермом, заснув. Ford презентував новинку, яка в подальшому допоможе уникнути етого.Устройство нехитра. На вигляд – зовсім звичайний головний убір. Зате всередині – датчики і сенсори. За допомогою них «SafeCap» «знає», коли водій починає засинати. Після чого світловими і вібраційними сигналами вона інформує його про це.

Вчені з’ясували, що голова людини, що засинає сидячи, робить певні рухи. Проаналізовані дані були записані на пристрій. За допомогою гіроскопа і акселерометра, кепка ідентифікує рух і розпізнає сонний стан.

Тестували кепку протягом восьми місяців. «SafeCap» визнана вельми корисним винаходом. Її впровадження повинно допомогти в зниженні аварійності на дорогах.

Особливо це має допомогти далекобійникам, які систематично проводять багато годин за кермом автомобіля.

В даний час продукт повинен отримати сертифікацію. Компанія пообіцяла поділитися цією технологією з їх партнерами і клієнтами.

Останнім часом, все більше країн шукають рішення проблеми частих ДТП. Навіть випустили таксі з автопілотом. Ситуація вимагає пошуку нових рішень. Англії вдалося зменшити показник смертності на 7% за останніх кілька років. В основному за рахунок постійного аналізу проблем, і пошуку відповідних рішень. Зокрема – поліпшення дорожнього покриття. Також, ретельний іспит з правил дорожнього руху – лише деяким вдається здати його з третього разу.