Travelmate і ForwardX випустили «безпілотні» валізи

Про розумні годинник, розумні авто, розумні будинки ми вже чули. Настав час і з’явилися розумні валізи. Travelmate і ForwardX розробили валізи, які будуть слідувати за своїм власником, куди б той не пішов.

На виставці Consumer Electronics Show-2018 представлений робот-валіза, який може самостійно їхати за господарем зі швидкістю до 11 км на годину. При цьому, завдяки вбудованим датчикам, схожих з тими, що впроваджують в машини з автопілотом, чемодан буде благополучно огинати перешкоди і тримати дистанцію від власника.

Управління проводиться за допомогою смартфона. Це справжній робот на коліщатках. Він їздить і в горизонтальному і у вертикальному положенні. Коліщатка обертаються на 360 градусів, що робить валізу Travelmate дуже маневреним. На нього зверху можна покласти додатковий вантаж, який чемодан пощастить самостійно. Величезним плюсом є можливість зарядити від валізи Travelmate смартфон або планшет. Він працює на літій-іонних батареях. Батареї можна зняти, тому перевіз в багажному відділенні літака — не проблема.

Не варто хвилюватися про втрату пристрою. У нього вбудований чіп, який відстежує місце розташування.

Подбали і дизайні аксесуара — підсвічування модного гаджета можна міняти під настрій. В цілому ідея гарна, а головне — практична! Скільки незручностей доставляє «брак рук». У лютому вже можна буде придбати собі робота-валізи. Ціна становитиме близько $ 1100.

Але Travelmate не єдиний в своєму роді. Конкурент — китайський стартап ForwardX представив практично ідентичну розробку. У них навіть є перевага. Чемодан розпізнає обличчя і не потребує додаткового управлінні зі смартфона. У нього також є комп’ютерний зір, яке допомагає не натикатися на об’єкти і людей. Вбудовані алгоритми водіння забезпечують повністю автоматизований маршрут прямування. Компанія також подбала про захист від злодіїв і вбудованої технології зчитування жестів. При цьому, коштувати він буде дешевше свого конкурента — менше 1000 доларів. Батареї знімні також.

Уже кілька авіакомпаній заявили про ризик загоряння від літій-іонних батарей, зданих в багажне відділення. А так як авіаперевізники збираються заборонити здавати в багаж такі валізи, в яких батареї не знімаються, то новинки явно будуть користуватися попитом.