Всі батьки незалежно від статі їхньої дитини рано чи пізно замислюються над питанням виховання. Як зробити з наших дітей самодостатніх, впевнених в собі та звичайно ж щасливих людей? Як правильно виховувати дітей? Батьки розуміють, що до хлопчиків та дівчаток повинні бути безумовно різні підходи. У цій статті хотілося б розглянути саме сильну половину людства. Як зробити з хлопчика справжнього чоловіка? Ось деякі правила виховання хлопчиків.

  1. Хваліть сина. Цим ви вселите в нього впевненість у своїх силах. А для хлопчика це має велике значення. Адже тільки впевнений у собі чоловік може досягти успіху в житті.
  2. Прищеплюйте хлопчикові хороші манери. Так приємно, коли чоловік подає вам руку чи допомагає надіти пальто. Навчіть сина бути галантним.
  3. Будьте прикладом для своєї дитини. Це правило стосується обох батьків. Татусі можуть навчити хлопчика бути відповідальним, мужнім. А мама покаже синові, якою має бути жінка.
  4. Навчіть сина висловлювати свої почуття. Це не означає, що потрібно заохочувати його ридання з будь-якого приводу. Але хлопчик повинен уміти контролювати свої емоції та за необхідності показувати їх.
  5. Залучайте дитину до виконання побутових справ. Навчіть сина прибирати за собою, готувати, прати свої речі. Це обов’язково стане в нагоді йому в самостійному житті.
  6. Навчіть сина допомагати слабшим. Хлопчики – це майбутні захисники. Привчайте їх з дитинства до цієї ролі.
  7. Підтримуйте всі його починання. Хто знає, чим саме ваша дитина буде займатися в майбутньому. Якщо хлопчик виявляє підвищений інтерес до хімії або до гри на гітарі, підтримайте його. Запишіть його в гурток юного винахідника або в музичну школу.
  8. Знаходьте час на розмови з сином. Дуже важливо приділяти час спілкуванню зі своєю дитиною. Саме під час бесіди ви зможете дізнатися, про що думає ваше дитя, чим цікавиться, що його турбує.
  9. Читайте разом з сином або слухайте аудіокниги. Прищеплюйте дитині бажання читати. Книги розвивають фантазію, стимулюють розумову діяльність, розширюють кругозір.
  10. Показуйте дитині свою любов. Ваш син повинен знати, що в житті у нього є опора, надійний тил. Це – його батьки. Вони його люблять незважаючи ні на що.