Незвичайне відкриття зробили археологи на півострові Юкатан. Вони проводили дослідження в центрі культури майя Чичен-Іца. В одній з пірамід вчені виявили цікаву знахідку. Про наявність всередині піраміди Кукулькана більш маленької споруди відомо було вже давно. Це відкриття було зроблене ще в 30-их роках 20 століття. Але виявилося, що менша піраміда також містить в собі піраміду. Виходить, що конструкція споруджена за принципом матрьошки.

Мексиканська археологічна група працювала під керівництвом Рене Чавеса Сегуру. Згідно з радіоелектронним аналізом, висота самої маленької піраміди дорівнює 10 метрам. Середня має висоту 20 метрів. Найбільша досягає 30 метрів.

Піраміда Кукулькана – це храмова споруда, що вціліла серед руїн поселення майя. Ця конструкція є однією з найбільш відвідуваних туристами культурних пам’яток Мексики. Племена майя побудували цю піраміду на честь верховного божества Кукулькана. Найчастіше він зображується у вигляді пернатого змія з головою людини. Кукулькан вважався богом трьох стихій: води, вогню та повітря.

Це не перша піраміда в формі матрьошки, знайдена вченими. Піраміда Чолула в мексиканському штаті Пуебла містить в собі ще мінімум п’ять будівель різних розмірів.