Робот Justin стане незамінним на Марсі

Людство вже давно прагнути потрапити на Марс. З «сусідом» бажають познайомитися безліч землян. А криза ресурсів та клімату на Землі сприяє тому, що багато вчених і компаній займаються питаннями вирішення проблем, пов’язаних з освоєнням нової планети. Планується багато експедицій, які зажадають фахівців, які будуть володіти просто енциклопедичними знаннями. Крім цього, вони повинні бути дуже витривалими фізично, стійкими емоційно, здатними приймати правильні рішення в критичних ситуаціях. Такими здібностями володіє робот Justin, який створений вже давно космічним агентством DLR. Робот оснащений штучним інтелектом, що дозволяє уникнути додаткового програмування, адже він сам буде вчитися виконувати нові завдання.

Інженери цього агентства створювали робота майже десять років.

Justin вміє користуватися різними інструментами, фотографувати, долати перешкоди і ловити летять об’єкти. А завдяки впровадженню штучного інтелекту, в кінці-кінців, він вміє мислити. Він може виконувати завдання високої складності, не потребуючи в постійному координуванні людьми.

Планується, що робот Justin буде відправлений на Марс одним з перших, і під керівництвом ІІ побудує перші будинки для поселенців, які прибудуть пізніше.

ПО робота дозволяє йому сприймати навколишнє середовище, розпізнавати об’єкти, виконувати ремонт, очищення різних механізмів. Також він може переносити вантажі. А під час одного з останніх випробувань, Justin за кілька хвилин замінив зіпсовану сонячну батарею, яка була встановлена ​​на даху лабораторії. За ним спостерігав через планшет астронавт, що знаходиться на МКС.

Пристрій робота дозволяє йому самостійно завершити завдання і зберегти дані, якщо навіть він буде відрізаний від зовнішнього світу. Це здійснюється завдяки незалежній пам’яті.

Підзарядитися робот може практично від будь-якого джерела живлення – розетка, USB і тп. А про всяк випадок, у нього є своя сонячна батарея.