У декількох американських штатах буде проведено перерахунок голосів, які були віддані на президентських виборах. Таку ініціативу висунула Джил Стайл. Вона була кандидатом у президенти від Партії зелених. Виборчий штаб Хілларі Клінтон підтримав цю пропозицію.

Вже запущена процедура перерахунку в штаті Вісконсін. Також планується перевірити результати в Пенсільванії та Мічигані. Саме ці штати зіграли вирішальну роль у перемозі на президентських виборах республіканця Дональда Трампа.

Соціологічні опитування в вищеназваних штатах пророкували впевнену перемогу лідера Демократичної партії Хіларі Клінтон. Тому результати голосування викликають сумніви у виборців, а також деяких політиків.

На думку експертів, перерахунок голосів навряд чи вплине на результати виборів, але може викликати хвилювання серед населення США. Крім того, це досить дорогий процес.

Реакція Дональда Трампа

Новообраний президент різко прокоментував майбутню процедуру перевірки результатів виборів. Він зазначив, що представники Партії зелених просто хочуть збагатитися таким чином. А демократи, що приєдналися до них, тільки сприятимуть цьому.

Аналогічні випадки в історії

Після перемоги на президентських виборах в США Джорджа Буша-молодшого, його опонент Альберт Гор також вимагав перерахунку голосів. Проведена процедура не вплинула на підсумки виборів.