ЄС відреагував на відмову Китаю переробляти імпортний пластикове сміття. Пластикова упаковка, призначена для одноразового використання, скоро буде просто заборонена
Китай вирішив відмовитися від переробки пластикового сміття, що завозиться з інших країн. І тепер через 12 років, до 2030 року, пластикова упаковка буде заборонена.

Євросоюз безуспішно намагався домовитися з Китаєм про те, щоб встановити перехідний період в декілька років, щоб встигнути підготуватися до самостійної переробці відходів. КНР відмовилася переробляти чуже сміття. А це рішення дуже значимо для ЄС, країни якого щорічно передавали на переробку в Китай близько 1.5 млн тонн пластикового сміття. Так що, в майбутньому, пластикова упаковка, можливо, просто зникне зі світового ринку.

Перший віце-президент ЄК заявив, що пластик необхідно усунути від попадання в їжу, воду і навіть тіла. Єдиним вартим рішенням поки може бути лише обмеження кількості відходів за рахунок їх переробки.

Франс Тіммерманс закликає Європу прийняти виклик Китаю не як проблему, а навіть як можливість і поштовх до поліпшень. Звичайно, збитки від брексіта заповнити складно. Але одним з рішень в ситуації, що склалася може бути високий податок на використання пластикової упаковки. Але поки цю ідею з податком не підтримали. Більше надії на методи переконання. Тіммерманс каже, що потрібно розповідати дітям про те, що їхні улюблені соломинки для коктейлів в природному середовищі розкладаються до 500 років. Покращитися ситуація не може і без єдиних стандартів з утилізації та переробки пластику.

І хоча для європейців звично, наприклад, сортувати сміття по різних контейнерах, в залежності від матеріалу. Пластикова упаковка — в один контейнер, скло — в інший, папір — в наступний тощо. Але це в глобальному масштабі є малоефективним. Адже всього лише третина з 25 млн тонн, щорічно виробленого ЄС пластика, надходить на переробку.

Утилізація відходів — світова проблема. За офіційними даними, в усьому світі, лише чотирнадцять відсотків пластмасових відходів переробляється. Великі надії покладаються в цій справі на роботів, які будуть сортувати та переміщати сміття на потрібні конвеєри.