У кожній країні є свої новорічні традиції

«Як Новий рік зустрінеш – так його і проведеш!» – відоме повір’я. І в різних країнах по-різному зустрічають цей веселе свято. Деякі, іноді кумедні, новорічні традиції міцно вкоренилися в культурі і стали невід’ємною частиною святкування.

Наприклад, в Італії, в переддень Нового року, прийнято викидати все старе і непотрібне. Прямо з вікон. Прогулянка по вулицях стає навіть небезпечною. А місце, що звільнилося в будинку місце, згідно з повір’ями, займуть нові, кращі речі. Ще для італійців вкрай важливо, кого вони зустрінуть першим в новому році. Якщо зустрінеш горбатого діда – на щастя, а ось зіткнутися з монахом, священиком або маленькою дитиною – поганий знак.

У ПАР щодо мотлоху пішли ще далі. З вікон будинків цієї країни в Новий рік падають холодильники. Така специфічна традиція неодноразово припинялась владою. Роздаються листівки, які переконують громадян схаменутися. Цілі квартали закриваються щоб уникнути травм. Але народ не піддається «провокацій», адже щастя майбутнього року варто того!

Іспанці люблять вбратися в це свято в пікантне червону нижню білизну. Причому, правило діє для обох статей. Закохані пари навіть обмінюються цим елементом гардеробу. Ще одна загальновідома традиція в Іспанії – з’їсти 12 виноградинок, кожну з черговим боєм курантів.

Японія теж надає особливого значення цифрам. Бій дзвони в Новий рік б’є рівно 108 разів. Це символізує позбавлення від шести основних людських вад. Японці вірять, що у кожного з них є свої 18 відтінків. А на фасадах будинків вивішують оберемки соломи, щоб відігнати злих духів.

У Непалі, мабуть, любителі самого барвистого святкування. В цей день, вранці, люди, розмальовані яскравими фарбами, виходять на площі. Танці, пісні, загальні веселощі характеризують Новий рік.

«Свято ліхтарів» в Китаї. У новорічну ніч запалюються тисячі маленьких ліхтариків. Вірять, що їх іскри відганяють темну силу. Ліхтарям надають різну форму. В основному це фігурки дванадцяти тварин, які символізують місяці року за місячним календарем.

У Скандинавії, зустрічаючи Новий рік, прийнято хрюкати під столом. Знову-таки, з метою відігнати біди.

А в Австрії вважається, що для цього потрібно з’їсти м’ясо зі свинячого рила.

У В’єтнамі створюють величезного розміру граблі. На відміну від російськомовних країн, там це не символізує повторювані помилки. Граблі у В’єтнамі повинні «загрібати» щастя. Відповідно, чим більше граблі, тим більш вдалим буде новий рік.