Вченим вдалося отримати картину «Новий Рембрандт», надруковану за допомогою 3D-принтера.

Уже не новинка 3D-принтери. Можливості, які з’явилися в зв’язку з винаходом цього пристрою, практично безмежні. З його допомогою, люди навчилися будувати будинки, створювати скульптурні об’єкти, зубні протези і навіть вирощувати живі органи. Так, на основі біологічного гелю, взятого з клітин донора, вченим вдалося виростити ділянку шкіри, а пізніше – живу нирку. Але на цьому не закінчуються «чудеса інженерії». У зв’язку з останнім досягненням в цій області, тепер це можна швидше назвати мистецтвом. Нещодавно за допомогою такого принтера була створена картина, яка отримала назву «Новий Рембрандт».

Протягом вісімнадцяти місяців команда дослідників займалася цим незвичайним проектом. Вони аналізували роботи Рембрандта з метою отримати дані, які визначають його характерний стиль. Вивчалися різні портрети. Особлива увага приділялася важливим деталям – зображенню очей, носа, губ, підборіддя, складок одягу. За допомогою різних алгоритмів вдалося визначити специфіку виконання робіт художником. Мазки пензлем мають свою траєкторію, довжину і глибину, рельєфність. Крім деталей, ретельно вивчалася композиція і геометрія 346 творів автора.

Підсумком роботи стала картина (148 мільйонів пікселів), що зображає чоловіка. Портрет повністю виконаний в стилістиці великого художника. З першого погляду «дізнаєшся руку майстра». Настільки схоже підібрані тони, також специфічно окреслені очі. «Шедевр» вийшов ідеальним. За рахунок тринадцяти шарів друку, видно навіть рельєф мазків. В цілому, картина вражає тим, що виникає повне враження, що це просто одна з нових робіт відомого художника. Новий Рембрандт, звичайно, швидше за все піддасться критиці з боку захисників справжнього мистецтва, але прогрес в науці порадує тих, кому це близько.

Бас Корстен стверджує, що метою цього проекту було більш правильне розуміння живописця. Він каже, що ні в якому разі не стояло завданням скопіювати роботи художника, або спробувати знецінити його талант, як щось, що може виконати навіть машина.