Новий президент у Зімбабве

Військовий переворот сричинив завершення правління Роберта Мугабе, якому на даний момент 97 років. Сьогодні, 24 листопада, пройшла церемонія інавгурації Еммерсон Мнангагва. Новий президент виголосив урочисту клятву, піднявши Біблію. Мнангагва виступатиме в ролі тимчасового президента до виборів наступного року. Мугабе, пославшись на перевтому, на присязі не був присутній.

Попередній президент пішов у відставку 21 листопада, після 37 років правління. Цю подію народ вже назвав «другою незалежністю».

Однак, не звертаючи увагу на загальне підбадьорення, поширюються чутки, що новий президент істотно не змінить ситуацію в Зімбабве. Адже він протягом багатьох років був на стороні Мугабе. Мнангагва має яскраве прізвисько «крокодил». Багато хто навіть пов’язує його ім’я з різаниною Гукураунді в 1980-х. Те масове вбивство (близько 20 тисяч) було скоєно з метою придушення сил послідовників Джошуа Нкомо, політичного суперника Мугабе. Про цю страшному подію в основному замовчується, а новий президент заперечує будь-яку причетність до неї.

За останні десятиліття економіка країни катастрофічно впала. Інфляція досягла неймовірного рівня.

Не впадаючи у відчай, народ все ж сподівається на світле майбутнє. Мнангагва у своєму зверненні до народу зауважив, що в політиці екс-президента все ж були недоліки.