Кожна людина чогось боїться в житті. Навіть якщо вона цього не показує, це не означає, що її не мучить якийсь страх. Існує безліч причин, що викликають неприємні емоції та відчуття у людей. Ці фобії класифіковані та вивчені фахівцями в галузі психології.

Експерти вважають, що взагалі-то боятися корисно. У хвилини реальної небезпеки вмикається інстинкт самозбереження. Людина здатна вийти з найскладнішої ситуації, прийняти несподіване рішення й таким чином врятуватися.

Але є страхи, яких краще позбутися. Кількість фобій практично необмежена. З кожним роком з’являються нові джерела тривоги, продиктовані сучасними тенденціями.

Вчені провели дослідження і з’ясували, які страхи є найбільш поширеними серед жителів планети.

Топ-10 найбільш поширених фобій

Страх самотності або аутофобія

За результатами дослідження, люди найбільше побоюються залишитися наодинці з собою. Це не дивно, оскільки людина – соціальна істота. Навіть для самих замкнутих людей важливо відчувати підтримку близьких.

Страх перед публікою

Від цієї фобії страждає велика кількість людей планети. Річ у тому, що людина не хоче виглядати по-дурному або безглуздо перед іншими. Тому й виникає соціофобія.

Страх власного божевілля (дементофобія)

Такий нав’язливий стан характерний для духовно розвинених людей, представників творчих професій. Чим тонше людина відчуває навколишній світ, тим більше суперечностей виникає в її свідомості.

Страх перед мікробами

Цей стан називається вермінофобія. Люди, які страждають на таке відхилення, дуже бояться заразитися чим-небудь. Вони миють руки по сто разів на день, не торкаються предметів в громадських місцях і т.д.

Страх перед конкретною істотою або явищем

Різновидів такої фобії існує безліч. Все залежить від того, чого саме боїться людина: павуків, змій, щурів, собак, радіоактивного випромінювання, привидів.

Страх інтимної близькості

Цей страх виникає у закомплексованих, невпевнених у собі людей. Острах бути знехтуваним або висміяним в самому незахищеному становищі має назву генофобія. Така фобія також може з’явитися у людей, які пережили насильство або внаслідок інших душевних травм.

Страх перед старістю

Дуже багато людей не хочуть старіти. А у деяких представників людства це переростає в справжню манію – геронтофобію.

Страх невдач

Атіхіфобія – інша назва цієї недуги. Ця фобія стосується в різному ступені будь-якої розсудливої ​​людини. Тільки одні люди долають цей страх, а інші посилюють його.

Страх висоти (акрофобія)

Виявляється, перебувати високо над землею мало кому подобається. Такий висновок зробили вчені.

Страх темряви

Цей необгрунтований страх найчастіше притаманний дітям, але деякі дорослі також страждають від ніктофобії.

Страхи, які не ввійшли в десятку, але близькі до неї:

клаустрофобія (страх замкнутого простору);

авіафобія (страх перед перельотами);

енохлофобія (страх натовпу);

танатофобія (острах смерті);

агорафобія (острах відкритого простору).