Конструктори задумалися над створенням супершвидких літаків для перевезення пасажирів ще в середині минулого століття. У 1950-их роках надзвукові літаки стали частиною бойової авіації. Швидкими темпами здійснювався розвиток реактивних двигунів.

І буквально через 20 років з’явилися перші надзвукові літаки, які були створені спеціально для перевезення пасажирів. Літальна техніка нового зразка була виготовлена на російському підприємстві. У небо піднялися швидкі Ту-144. А з французького конвеєра зійшов надзвуковий Конкорд.

Але нові винаходи не користувалися популярністю серед авіаперевізників, тому що були занадто дорогими. Вартість квитків на авіарейси значно перевищувала ціну на перельоти звичайними літаками. Ту-144 відлітав менше року. Життя Конкорда було більш тривалим, але не дуже різноманітним. Він вийшов з експлуатації в 2003 році. Але весь цей час Конкорд використовувався лише кількома авіакомпаніями.

Поновлення виробництва

Все ж авіаконструктори не можуть змиритися з тим, що надзвукові авіалайнери невиправдано забуті. У 2010 році фахівці приступили до розробки нових моделей літаків, які будуть більш доступними для споживачів.

Сучасні розробки

Бізнес-джет S-512

Стартап від Boom Technologies