Виверження вулкана Агунг на Балі неминуче

У вересні були помічені перші ознаки того, що Агунг прокидається. На відстані дванадцяти кілометрів від нього можна почути звуки, схожі на вибухи. Клуби диму і попелу піднялися в повітря на висоту 3 з половиною метри. Лахар ( «холодна лава») спускається з піку, захоплюючи величезні камені. Зазвичай це означає, що скоро почнеться виверження. Хоча точно спрогнозувати, коли це станеться, не вийде.

Близько 60 тисяч туристів «застрягли» на острові. Деякі з місцевих жителів відмовлялися покидати небезпечну територію, мотивуючи це тим, що минуле виверження вулкана (50 років тому) навіть не торкнулося їх житла. Тим часом, світиться лава вже видно на поверхні. Геолог Марк Тінг вважає, що це є передвісником швидкого виверження вулкана. Він розповів про це Бі-бі-сі. За прогнозами, це виверження мало бути не таким інтенсивним, як в 1963 році. Але все ж не варто ризикувати життям.

Рівень загрози піднявся до четвертого і давно перетнув червону мітку. Влада насильно евакуювали людей, що залишилися в радіусі десяти кілометрів. Аеропорти закриті, авіарейси скасовані, і тисячі людей, які приїхали на відпочинок, не можуть потрапити додому. Зірвалася поїздка принесла збиток не тільки туристам. У зв’язку з цим, острів вже поніс збиток в розмірі 100 млн доларів. Жертв поки немає.

Туристів перевезуть поромом на інші острови, поки аеропорт не відновить перельоти. Їм дозволено безкоштовно зупинитися в готелі на одну ніч.
Деякі країни скасовують рейси на Балі.

Втім, можливо вулканів і зобов’язаний острів своєю популярністю. Через їх велику кількість, острів має родючий грунт. Така різноманітність рослинного світу ще більш приваблює туристів. Клімат на Балі дуже сприятливий — середня річна температура — 26 градусів за Цельсієм. Температура води приблизно така ж.