Сьогодні у всіх куточках нашої планети відзначається Міжнародний день захисту інформації. Ця дата святкування була зафіксована в 1988 році американською Асоціацією комп’ютерного обладнання.

На думку представників організації, цей день повинен ще раз нагадати людям про те, що необхідно ретельно захищати інформацію, яка зберігається на персональних комп’ютерах й інших пристроях.

Проблема безпеки дуже гостро стоїть у сучасному світі. Не тільки користувачі, але також виробники комп’ютерної техніки та програмних продуктів зобов’язані пам’ятати про це.

Історія виникнення пам’ятної дати

Чому цей День був заснований саме 30 листопада 1988 року? Відповідь проста. Річ у тому, що саме тоді була проведена перша масова атака комп’ютерного вірусу. Він називався Великий Черв’як або Черв’як Моріса (від імені його розробника). Ця подія підштовхнула фахівців інформаційної галузі до посилення заходів безпеки.

У Міжнародний день захисту інформації проводяться різні конференції, тренінги, лекції. Вони націлені на інформування людей про небезпеку, яка може їх підстерігати на просторах глобальної комп’ютерної мережі.