Мексиканці бойкотуватимуть товари зі Сполучених Штатів Америки. Заклики про ігнорування американських товарів поширюються на просторах інтернету. У соціальних мережах використовується спеціальний хештег #AdiosProductosGringos, яким позначається протест проти таких компаній США, як МакДональдс, Кока-Кола і т.д.

Причини протесту

Така ситуація спровокована указом, який підписав Дональд Трамп минулого тижня. У законодавчому акті йдеться про будівництво стіни на кордоні Америки з Мексикою. Таким чином Трамп виконує свою передвиборну обіцянку щодо зменшення кількості нелегальних мігрантів з сусідньої держави. Більш того, американський президент наполягає, щоб будівництво стіни було оплачено з мексиканської скарбниці.

У зв’язку з цим між країнами назріває серйозний дипломатичний скандал. Президент Мексики Енріке Пенья Ньєто навіть скасував запланований візит у США.

Реакція американських компаній

На дії мексиканців вже відреагувала мережа кав’ярень Starbucks. Представники компанії підкреслюють, що вони дали роботу кільком тисячам жителів Мексики. Крім того, на території країни мережею Starbucks управляє мексиканська фірма Alsea. До того ж, в різних куточках планети в кав’ярнях продається мексиканська кава.