Вченим вдалося встановити, що у мамонтів був матріархат

Росія, Швеція і Нідерланди об’єдналися в дослідженні ДНК мамонтів. Останки були знайдені в Сибіру, ​​звідки вони, імовірно, спочатку і поширилися.

Результат дослідження показав, що в суспільстві мамонтів панували самки. До цих пір структура родин мамонтів залишалася невідомою. Останні аналізи кісток, зубів, бивнів мамонтів дали нову інформацію. Досліджували 98 шерстистих мамонтів, які жили в Сибіру, ​​а за тим, на думку вчених, перемістилися по всій Європі та Америці. Було доведено, що 69% всіх знайдених загиблих тварин становили самці. Це величезна різниця, і тому вчені спробували визначити фактори, що вплинули на такий розвиток подій. Експерти вважають, що такий дисбаланс пояснюється, швидше за все, тим, що самці частіше самок потрапляли в природні пастки, і тому їх останки краще збереглися. Такими пастками могли бути ущелини, глибокі ями, болота.

Логічною відповіддю на природне запитання, чому так відбувалося є те, що вони напевно жили поодинці. Молоді особини, які не звикли жити без родичів, потрапляли в жорстокі умови навколишнього середовища з її небезпеками. Так різні ризики для існування зростали, і самці часто провалювалися під лід або потрапляли в інші пастки. Таким чином, гіпотеза вчених полягає в тому, що лад мамонтів був матріархальним. Чомусь схожому на сучасний пристрій груп слонів. Кілька молодих самок і самців на чолі з досвідченою самкою. Велика частина виросли самців залишає такі групи, і живе або поодинці, або з іншими «холостяками». Тобто, панував матріархат. У пошуках самки і їжі для існування, самці-одинаки могли відправлятися на далекі відстані. Крім того, їм доводилося б уникати дорослих, агресивних самців.

Також, підштовхувати їх до вигнання могли і самки, які в іншому випадку повинні були б боротися за їжу для себе і потомства. Це допомагало також уникнути схрещування близьких родичів.

Мамонти вимерли давним-давно, і поки ніхто не може з упевненістю назвати причину цього. Деякі вчені висувають гіпотезу про те, що з просто знищили люди, що полюють на них. Інші впевнені, що вимирання сталося не інакше як через масштабного фактора — зміни клімату, або падіння астероїда. Крім Австралії, останки мамонтів знайдені на всіх континентах.