Мармурова плитка з Десятьма заповідями була продана на аукціоні в Каліфорнії. Торги відбулися в західній частині округу Лос-Анджелес, а саме в Беверлі-Хіллз. Лот був придбаний майже за 900 тисяч доларів. Початкова ціна кам’яної плитки становила 300 тисяч доларів. Покупець побажав залишитися невідомим.

Табличка з заповідями має прямокутну форму. Її висота – 61 см. Вага плитки дорівнює 50 кг. На думку вчених, вік цього експоната перевищує 1500 років.

На камені вирубані заповіді, які служать основою віросповідання християн та юдеїв. За словами аукціоніста, табличка виготовлена приблизно в 300-500 році н.е.

Ця мармурова плитка була знайдена в 1913 році біля ізраїльського міста Явне. Там проходило будівництво залізниці, і один з робітників забрав знахідку додому. Кам’яна плитка перебувала у нього до 1943 року. Після цього табличку придбав археолог і зберігав її до 2000 року.

На аукціон мармурову плитку приніс рабин Шауль Шимон Дойч, який отримав її у спадок від археолога. Юдейський священик планує зібрати гроші на реконструкцію музею в Брукліні.

Після торгів ця історична знахідка буде виставлена в музеї. Це було обов’язковою умовою для покупця.