Паливо з гірчиці зменшить викид CO2 в атмосферу

Вперше був здійснений рейс з США до Австралії пасажирським літаком Boeing Dreamliner 787-9 на паливі з гірчиці і гасу. Точніше, суміш складалася в основному з авіагасу, а 10% становило гірчичне масло. Весь політ зайняв п’ятнадцять годин. При цьому викид шкідливих речовин був на 7% менше звичайного.

Лайнер компанії Quantas був заправлений паливом з гірчиці і гасу і здійснив переліт з Лос-Анджелеса в Мельбурн. Біопаливо в баку літака був ще у відносно невеликому процентному співвідношенні, проте це все одно допомогло знизити рівень шкідливих викидів в атмосферу. В майбутньому планується перехід на чисте біопаливо, а поки навіть такий результат робить внесок в боротьбу за збереження екології.

Примітно, що використання палива з гірчиці допоможе не тільки знизити викид СО2, а й поліпшити урожай.

Така користь для сільського господарства обумовлена ​​тим, що попит на вирощування необхідної культури підштовхне фермерів вирощувати її на своїх полях. Для грунту дуже шкідливо, якщо на ній щороку вирощують тільки пшеницю (а така тенденція закономірна в цій місцевості), – зазначає експерт в галузі сільського господарства, Даніель Тан. Якщо ж фермери вирощуватимуть гірчичні насіння для отримання масла хоча б кожен третій рік, то це поліпшить стан грунту. Цей продукт зазвичай додається в консерви і кондитерські вироби. Таким чином, використання палива «з гірчиці» принесе подвійну користь. З одного гектара насіння витягується приблизно 2 тонни масла (це близько 400 літрів біопалива і 1400 літрів – поновлюваного).

Quantas до 2020 року планує запустити перший комерційний рейс повністю на біопаливі.

У 2012 році відбувся перший випробувальний політ Falcon 20, який був заправлений 100% паливом з гірчиці (насіння). Цей політ на біопаливі був визнаний успішним і спричинив нові експерименти в цій області.